215 մլն դրամ` հուշարձանների վերանորոգման և վերականգնման համար
Այսօր ԱԺ-ում Քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը տեղեկացրեց, որ նախատեսվում է քաղաքաշինության ոլորտին գալիք տարում հատկացնել 13.4 մլրդ դրամ:
«Հատկացվող միջոցների հաշվին նախատեսվում է իրականացնել կրթական հաստատությունների, օբյեկտների հիմնանորոգման և բարելավման ծրագիր, որի համար նախատեսվել է 7,709.2 մլն դրամ, մշակութային հաստատությունների բարելավման ծրագիր` 631 մլն դրամ և «Հուշարձանների վերանորոգման և վերականգնման» ծրագրի համար` 215 մլն դրամ»,- մասանավորեցրեց նա:
Բնակարանային ապահովման և շինարարության նպատակով նախատեսվել է հատկացնել 4,531.9 մլն դրամ:
«Ծախսերի գերակշիռ մասը` 4,031.9 մլն դրամ, ուղղվելու է երկրաշարժի հետևանքով անօթևան մնացած ընտանիքների բնակարանային ապահովմանը»,- հավելեց նախարարը:

215 mln AMD for reconstruction of monuments
The Minister of Urban Development Vardan Vardanyan informed that next year 13.4 billion AMD will be provided for the Urban Development.
“The educational institutions will be reconstructed and improved by the provided amount, which is 7.709,2 million AMD and for the “reconstruction and resumption of the monuments” will 215 million AMD will be provided,” he said.
“The main part of the expenses, 4.031,9 million AMD will be directed to providing the families, who suffered the earthquake, with apartments,” he added.