Բակո Սահակյանը մասնակցել է գալա միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Լոս Անջելես քաղաքում մասնակցել է «Հեռուստամարաթոն-2011»-ի շրջանակներում կազմակերպված գալա միջոցառմանը և հանդես եկել ելույթով: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, Սփյուռքի հոգևոր առաջնորդները, քաղաքական ուժերի և տարբեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, անհատ բարերարներ:

Bako Sahakyan partook at the
On 20 November President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan partook at the "Telethon - 2011" Gala dinner party where he delivered a speech.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, consular general of the Republic of Armenia in Los Angeles Grigor Hovhannisyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, NKR permanent representative to USA and Canada Robert Avetisyan, religious leaders, representatives of political forces, different organizations and philanthropists of the Diaspora partook at the meeting, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reports.