Բակո Սահակյանը մասնակցել է գալա միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Լոս Անջելես քաղաքում մասնակցել է «Հեռուստամարաթոն-2011»-ի շրջանակներում կազմակերպված գալա միջոցառմանը և հանդես եկել ելույթով: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, Սփյուռքի հոգևոր առաջնորդները, քաղաքական ուժերի և տարբեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, անհատ բարերարներ:

Президент НКР участвовал в мероприятии в рамках «Телемарафона»
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 20 ноября принял в Лос-Анджелесе участие в гала-мероприятии, организованном в рамках «Телемарафона-2011», и выступил там с речью, сообщает пресс-служба президента НКР.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии ААЦ, архиепископ Паргев Мартиросян, генеральный консул РА в Лос-Анджелесе Григор Ованнисян, начальник Главного информационного управления Аппарата президента НКР Давид Бабаян, постоянный представитель НКР в США и Канаде Роберт Аветисян, духовные лица, представители политических сил и различных организаций, благотворители Диаспоры.