Բակո Սահակյանը մասնակցել է կիրակնօրյա պատարագին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 20-ին Լոս Անջելեսում այցելել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմի Սրբոց Ղևոնդեանց Մայր տաճար և մասնակցել կիրակնօրյա պատարագին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Այնուհետև երկրի ղեկավարը հանդիպել է թեմի առաջնորդ Հովնան արքեպիսկոպոս Դերդերյանի, թեմական խորհրդի և հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ԼՂՀ սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին և Արցախ-Սփյուռք հարաբերությունների խորացմանը վերաբերող հարցերին: Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Հայ Առաքելական եկեղեցու Հյուսիսային Ամերիկայի Արևմտյան թեմի ներդրումը հայապահպանության, Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման և Արցախին սատարելու գործում:
Հանդիպմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոս Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Դավիթ Բաբայանը, ԱՄՆ-ում և Կանադայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 20 November President of Artsakh Republic Bako Sahakyan partook at a Sunday religious service held at the St. Leon Cathedral of the Western Diocese of the Armenian Apostolic Church in Los Angeles.
The Head of the State thereupon held a meeting with the diocese’s primate Archbishop Hovnan Derderyan, members of the diocesan council and representatives of the local Armenian community.
Issues related to socioeconomic situation in the NKR and further deepening the Artsakh-Diaspora relations were discussed at the meeting. President Sahakyan has highly appriciated the activities of the Western Diocese of the Armenian Apostolic Church in preserving the Armenian national identity, cementing the Motherland-Diaspora ties and assisting Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, consular general of the Republic of Armenia in Los Angeles Grigor Hovhannisyan, head of the central information department of the office of the Artsakh Republic President David Babayan, NKR permanent representative to USA and Canada Robert Avetisyan and other officials partook at the meeting, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President reports.