Մանուկ Վարդանյանն ընդունել է Հուլին Ժաոյին
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը նոյեմբերի 21-ին ընդունել է Հեռահաղորդակցության միջազգային միության (ITU) գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Հուլին Ժաոյին: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության մամլո ծառայությունից:
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել բարձրաստիճան հյուրին հեռահաղորդակցության ոլորտում Հայաստանին աջակացելու համար: Մ.Վարդանյանը մեծ ձեռքբերում է համարել մի շարք կառույցների, այդ թվում Հեռահաղորդակցության միջազգային միության նախաձեռնությամբ կույր և վատ տեսողություն ունեցող անձանց համար ինտերնետային հասանելիության կենտրոնի ստեղծումը, ինչը հնարավորություն կտա տեսողության խնդիրներ ունեցող մարդկանց շփվել արտաքին աշխարհի հետ:
Նախարարն անդրադարձել է նաև Հեռահաղորդակցության միջազգային միության կողմից կիբերանվտանգության խնդիրներին աջակցելու և տեսակոնֆերանսների համար համապատասխան կահավորանքի տրամադրման հարցերին:
ITU գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Հուլին Ժաոն նշել է, որ հեռահաղորդակցության ոլորտում Հայաստանն անցած տարվա համեմատ ԱՊՀ տարածաշրջանում ամենադինամիկ զարգացումն ու արդյունքներն է արձանագրել:
Ըստ Հուլին Ժաոյի, Հայաստանն իր ցուցանիշներով այս տարի առաջ է անցնել Ադրբեջանին, Չինաստանին և Թաիլանդին: Հանդիպման ընթացքում երկուստեք քննարկել են հետագա համագործակցության ծրագրերը:

Х.Жао: Армения зарегистрировала самое динамичное развитие в СНГ
Министр транспорта и связи Армении Манук Варданян принял сегодня заместителя генерального секретаря Международный союз электросвязи (ITU) Хулина Жао.
Как сообщает пресс-служба министерства транспорта и связи РА, министр выразил благодарность за содействие Армении в сфере телекоммуникации.
М.Варданян отметил, что создание ряда структур, в том числе, по инициативе ITU центра Интернет доступности для людей со слабым зрением и слепых, является большим достижением и предоставит им возможность контактов с внешним миром.
Министр коснулся также содействия, оказываемого Международным союзом электросвязи проблемам кибербезопасности, и предоставления соответствующего оборудования для проведения видеоконференций.
Заместитель генерального секретаря ITU отметил, что в сфере телекоммуникации Армения в течение прошлого года зарегистрировала самое динамичное развитие и результаты на территории СНГ.
По словам Хулин Жао, Армения своими показателями в текущем году превзошла Азербайджан, Китай и Тайланд. В ходе встречи были обсуждены программы дальнейшего сотрудничества.