Վ. Միրաքյան. Ալիևն է պատասխանատու
«Սահմանային կրակոցների համար պատասխանատու է Իլհամ Ալիևը, ինչը ապացուցվել է դիպուկահարներին դուրս չբերելու նրա համառությամբ»,- մեկնաբանելով շփման գծում, ադրբեջանցի դիպուկահարների կողմից ԼՂՀ ՊԲ 2 զինծառայողների սպանության փաստը՝ Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Վահրամ Միրաքյանը:
«Ալիևը շատ լավ գիտի, որ ամեն զոհված հայի դիմաց իր բանակը մի քանի անգամ ավել զինվոր է կորցնում, բայց միևնույն է շարունակում է հայ զիվորներին սպանելու հրաման տալ: Դա նրանից է, որ Ալիևը թքած ունի սեփական բանակի զոհերի վրա»:
Ըստ փորձագետի՝ հայկական կողմից իրավիճակը փոխելու միակ տարբերակը ամեն սպանված հայ զինվորի համար հնարավորինս ավելի շատ ադրբեջանցի զինվորներ ոչնչացնելն է:

V. Mirakyan: Aliev is to be responsible
“It is Ilham Aliev who has to be responsible for the fire at the contact line, which has been proved by his unwillingness to withdraw its snipers,” Vahram Mirakyan expert in Information Security told Aysor.am.
“Aliev knows quite well that his army loses even more soldiers for each killed Armenian solider. However he still gives order to kill the Armenian soldiers. It is because Aliev doesn’t care about the victims his army gives.”
According to the expert the only way the Armenian side can change the situation is killing more and more Azerbaijani soldiers for each killed Armenian soldier.