«ՀԱԿ ներկայացուցիչները` ասֆալտի բովով  թրծված հռետորներ»
«2012-ին ձևավորվելիք խորհրդարանում ռադիկալ ընդդիմութունը էականորեն ներկայացված է լինելու: Քաղաքական ուժերը, որոնք պատրաստվում են լինել խորհրդարանում, պետք է հասկանան նաև, որ ՀԱԿ-ը խորհրդարան է տանում փողոցային մարտերում թրծված հռետորների, որովհետև խորհրդարանը միայն քվեարկելու համար չէ, այլ` երկրի առաջին ամբիոնը, որտեղ պետք է տիրապետել հռետորական արվեստի գործիքներին»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման մտահոգություն հայտնեց Միավորված աշխատանքային կուսակցության նախագահ Գուրգեն Արսենյանը:
Նա զգուշացրեց, որ «եթե խորհրդարանում չլինեն համապատասխան մակարդակի հռետորներ, որոնք ժամանակի ընթացքում բանավեճի կամ երկխոսության մեջ կմտնեն ՀԱԿ-ի հռետորների հետ, ապա 6 ամիս անց խորհրդարանը կդառնա ՀԱԿ-ի ամբիոնը»:
ՀԱԿ ներկայացուցիչները, Գ. Արսենյանի գնահատմամբ, ասֆալտի բովով թրծված հռետորական արվեստի բարձրագույն դրսևորումներին տիրապետող անձինք են:

Г. Арсенян: Представители АНК – прожженные в уличных боях ораторы
Лидер Объединенной трудовой партии (ОТП) Гурген Арсенян, обратившись сегодня в ходе встречи с журналистами к предстоящим выборам, отметил, что радикальная оппозиция будет иметь существенную представленность в парламенте 2012 года.
«Политические силы, которые готовятся к тому, чтобы быть представленным в парламенте, должны понимать, что «Армянский национальный конгресс» приведет в парламент прожженных в уличных боях ораторов, поскольку парламент – это основная трибуна страны, где необходимо владеть техникой ораторского искусства», - сказал Г.Арсенян.
Он предупредил, что «если в парламенте не будет ораторов соответствующего уровня, которые со временем вступят в дискуссию или диалог с ораторами АНК, через 6 месяцев парламент может стать трибуной Конгресса».
По мнению Г.Арсеняна, представители АНК – это лица, прошедшие сквозь огонь, воду и медные трубы и владеющие высшими проявлениями ораторского искусства.