ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն ընդունել է Չարլզ Լոնսդեյլին
ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանն այսօր ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդեյլին, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետությունում: Այս մասին տեղեկացնում են ԱԱԽ-ի մամլո ծառայությունից:
Արթուր Բաղդասարյանը կարևորել է դեսպանի ներդրումը հայ-բրիտանական, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման գործում և մաղթել է նորանոր հաջողություններ և կարիերայի հետագա առաջընթաց:
Պարոն Լոնսդեյլը շնորհակալություն է հայտնել իր պաշտոնավարման ընթացքում ջերմ և բարեկամական մթնոլորտում ծավալված արդյունավետ համագործակցության համար և նշել, որ Հայաստանում իր գործունեության չորս տարիները եղել են հետաքրքիր և նշանավորվել են ինչպես երկկողմ, այնպես էլ ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների կայուն զարգացմամբ:

А.Багдасарян принял посла Великобритании Чарльза Лонсдейла
Секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Великобритании в Армении Чарльза Лонсдейла, завершающего до конца этого года дипломатическую миссию в республике.
Как сообщает пресс-служба Совета национальной безопасности, А. Багдасарян отметил важность вклада дипломата в дело развития как армяно-британских отношений, так и отношений Армения-ЕС, и пожелал ему дальнейших карьерных успехов.
Чарльз Лонсдейл в свою очередь поблагодарил секретаря СНБ Армении за эффективное сотрудничество в теплой и дружественной атмосфере, которая была создана за годы его дипмиссии. Посол заявил, что его четырехлетняя деятельность в Армении была очень интересной и отмечается стабильным развитием двусторонних отношений, а также отношений республики с ЕС.