Բացվել է «Հայաստան. Քաղաքակրթության դրոշմներ» ցուցահանդեսը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն դեկտեմբերի 14-ին Վենետիկի «Կոռեր» թանգարանում մասնակցել է «Հայաստան. Քաղաքակրթության դրոշմներ» ցուցահանդեսի բացմանը, որը նվիրված է հայ գրատպության 500-ամյակին:
ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակի փոխանցմամբ, Հանրապետության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր նրանց, ովքեր մասնակցություն են ունեցել ցուցահանդեսի կազմակերպմանը, այդ թվում՝ Իտալիայի Հանրապետության իշխանություններին, Վենետիկի տեղական իշխանությունների ղեկավարներին, բոլոր պետական պաշտոնյաներին և դիվանագիտական աշխատողներին, ցուցադրված մասունքները սրբորեն պահպանողներին և, իհարկե, աշխարհի ամենահայտնի թանգարաններից մեկին՝ «Կոռեր» թանգարանին, այս մեծ և կարևոր գործն իրականացնելու համար:
Ցուցահանդեսից հետո Նախագահն այցելել է Վենետիկի Սան Մարկո տաճար, ունկնդրել հայ հոգևոր երաժշտության համերգ:
Ավելի ուշ Վենետիկի «Կոռեր» թանգարանի «Նապոլեոն» դահլիճում Նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից տրվել է պաշտոնական ընթրիք, որին մասնակցել են «Հայաստան. Քաղաքակրթության դրոշմներ» ցուցահանդեսի բացման առիթով աշխարհի տարբեր երկրներից Իտալիա ժամանած հայագետներ:

On december 14 in Venice, the President of Armenia participated at the “Armenia: Signs of Civilization” exhibition dedicated to the 500th anniversary of book-printing in Armenia, which is organized under the auspices of the Presidents of the two states at the  “Corer” museum.
According to the Press Office of the President the head of the Republic thanked the organizers of the exhibition as well as the leadership of the Italian Republic, heads of the local government of Venice, all the officials and the diplomats, those who preserved the relics and the most famous museum of the world “Corer” for realizing this event.
President visited San Marco temple after the exhibition in Venice and listened to concert Armenian spiritual music.
Later an official dinner was served on behalf of Serzh Sargsyan on which participated scientists in Armenian study from different parts of the world who were here to attend the “Armenia: Signs of Civilization” exhibition.