Օդի ջերմաստիճանն այս գիշեր կբարձրանա 2-3 աստիճանով
Հանրապետության տարածքում եղանակը կպայմանավորվի ցածր ճնշման դաշտով: Այսօր` երեկոյան, սպասվում է ձյուն, ընդհանուր առմամբ առատ տեղումներ չեն սպասվում:
Քամին` հարավ-արևմտյան 2-7մ/վրկ, առանձին վայրերում հնարավոր է ուժգնացում 15-20մ/վրկ, բուք և ցածր տեսանելիություն, նաև մառախուղ: Օդի ջերմաստիճանն այս գիշեր կբարձրանա 2-3, արևմտյան շրջաններում` 3-5 աստիճանով: Ավտոճանապարհների առանձին հատվածներում մերկասառույց է:
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարությունից հայտնում են, որ ժամը 09.00 դրությամբ հանրապետությունում անանցանելի ճանապարհներ չկան: Բոլոր ճանապարհները բաց են երթևեկության համար:
Իսկ Meteo.tv-ն էլ տեղեկացնում է, որ մայրաքաղաքում երեկոյան հնարավոր է թույլ ձյուն: Հնարավոր է մառախուղ, տեղ-տեղ մերկասառույց: Օդի ջերմաստիճանը գիշերը կլինի -3-5, ցերեկային ժամերին +1+3, երեկոյան 0-2:

В Армении ожидается потепление температуры на 2-3 градуса
Сегодня погода на всей территории Армении будет обусловлена полем низкого давления. Вечером возможен снег, однако в целом, обильные осадки не ожидаются.
Как сообщает Meteo.tv, скорость ветра составит 2-7 метров в секунду. В отдельных местах возможно усиление ветра до 15-20 метров в секунду, метель и плохая видимость, а также туман. Температура воздуха повысится этой ночью на 2-3 градуса, в западных областях – на 3-4 градуса. На некоторых участках дорог возможен гололед.
Министерство транспорта и связи Армении сообщает, что по состоянию на 09:00 в республике нет непроходимых трасс. Все дороги открыты для транспортного движения.
В столице сегодня вечером ожидается слабый снег, возможен туман, местами гололед. Температура воздуха ночью составит -3 -5, днем – +1 +3, а вечером – 0 -2.