Վարդան Այվազյան.«Դու ասա, թե ո՞ր ոլորտում չունենք դիվերսիֆիկացիա»
«Դու ասա, թե ո՞ր ոլորտում չունենք դիվերսիֆիկացիա»,- դիմելով ԱԺ «Դաշնակցություն» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանին` բորբոքված ասաց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը:
«Ժամանակն է ճիշտն ասել, որ ժողովուրդն էլ ճիշտը հասկանա, թե չէ գեղեցիկ բառակույտեր ենք ասում ու բան էլ չենք հասկանում: Ասում եք` կառավարությունը դիվերսիֆիկացիա չի արել…. ի՞նչը չի արել»,- հարցրեց Վ. Այվազյանը:
Լ. Գալստյանն էլ հակադարձելով`  նկատեց, թե ամեն տարի պետական բյուջեի նախագիծ ներկայացնելիս կառավարությունը մի քանի թիվ բարձր է գրում ու նույնիսկ կանխատեսումը պրոֆեսիոնալ կերպով չի անում: «Քաղծառայողի աշխատավարձը չի անցնում 40 հազարից, մինչդեռ սպառողական զամբյուղը վաղուց 60 հազարից ավելի է»,-ասաց նա:
Խորհրդարանական ընդդիմության պատգամավորը նշեց, թե անցնող տարին լի էր տագնապներով, չարդարացված հույսերով ու սպասումներով:
«Ինչ մնում է ձեռքբերումներին, ապա դրանց մասին բարդ է խոսելը, ու այդպես էլ մտնում ենք նախընտրական տարի` բազմաթիվ անորոշություններով: Երկրում առկա է սոցիալական բևեռվածություն, արտագաղթ, աղքատության աճ, իշխանության բարոյական ճգնաժամ…, Էլ չեմ խոսում արտաքին մարտահրավերների մասին, թեև մեր նախագահը գոնե միջազգային հանրությունում անընդհատ բարձրացնում է ԼՂ միջազգային ճանաչման հարցը»,- եզրափակեց իր խոսք նա, ինչի հետ համամիտ էր նաև Վ. Այվազյանը. «Իմ կողմից այդքան սիրելի տիկին Գալստյանը, մասամբ ճիշտ է»:

РПА и АРФД разошлись в оценке деятельности правительства
Сегодня депутат фракции Республиканской партии Армении, председатель постоянной комиссии парламента по экономическим Вардан Айвазян и депутат от фракции АРФ «Дашнакцутюн» Лилит Галстян, обсуждая в ходе пресс-конференции деятельность правительства, разошлись во мнениях.
«Скажите, в какой сфере нет диверсификации?» - возмущенно сказал В.Айвазян, обращаясь к депутату от АРФД. По его словам, пришло время, чтобы народ узнал правду. «Используете красивый набор слов, вводя людей в заблуждение», - заявил он.
В ответ на это Лилит Галстян отметила, что правительство каждый год, представляя проект государственного бюджета, раздувает цифры, не говоря о том, что не может даже профессиональный прогноз сделать.
«Зарплата государственного служащего не превышает 40 тысяч драмов, в то время как потребительская корзина давно перешла за 60 тысяч», - сказала депутат.
Депутат парламентской оппозиции отметила, что проходящий год был полон тревог, нереализованных надежд и ожиданий.
«Что касается достижений, то о них сложно говорить… Мы вступаем в предвыборный год с многочисленными неясностями. В стране наличествует социальная поляризация, миграция, рост уровня бедности, моральный кризис власти… Не говоря уже о внешних вызовах, хотя наш президент постоянно озвучивает на международной арене вопрос международного признания НКР», - резюмировала Л.Галстян.
В.Айвазян согласился с высказанным мнением, отметив, что доля истины в сказанном Лилит Гаспарян есть.