Արցախի Նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` մշակույթի զարգացման գործում ունեցած մեծ վաստակի համար ԼՂՀ Մարտունու շրջանի Ղուզե Ճարտարի մշակույթի պալատի ռեժիսոր Ռաշիդ Աղամալյանին շնորհվել է ԼՂՀ ժողովրդական արտիստի պատվավոր կոչում: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նույն օրը Նախագահ Բակո Սահակյանը, հիմք ընդունելով ԼՂՀ արդարադատության խորհրդի և ԼՂՀ Գերագույն դատարանի 2011թ. դեկտեմբերի 13-ի եզրակացությունները, ստորագրել է հրամանագիր ԼՂՀ Գերագույն դատարանի դատավոր Զոյա Օհանյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին:
Նախագահը Սահակյանը, հիմք ընդունելով ԼՂՀ արդարադատության խորհրդի 2011թ. դեկտեմբերի 13-ի որոշումները, դեկտեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագրեր` դատավորների թեկնածուների և դատավորների ծառայողական առաջխաղացման ցուցակները հաստատելու մասին:

Президент НКР утвердил списки кандидатов на должность судей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал сегодня указ о присвоении режиссёру Дворца культуры села Гузе Чартар Мартунинского района НКР Рашиду Агамаляну почетного звания народного артиста НКР за большие заслуги в развитии культуры.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в тот же день президент Бако Саакян, принимая за основание заключения Совета правосудия НКР и Верховного суда НКР от 13 декабря 2011года, подписал указ о прекращении полномочий судьи Верховного суда НКР Зои Оганян.
Президент Б.Саакян, принимая за основание решения Совета правосудия НКР от 13 декабря 2011года, подписал указы об утверждении списков кандидатов на должность судей и служебного продвижения судей.