Արցախի Նախագահը հրամանագրեր է ստորագրել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` մշակույթի զարգացման գործում ունեցած մեծ վաստակի համար ԼՂՀ Մարտունու շրջանի Ղուզե Ճարտարի մշակույթի պալատի ռեժիսոր Ռաշիդ Աղամալյանին շնորհվել է ԼՂՀ ժողովրդական արտիստի պատվավոր կոչում: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նույն օրը Նախագահ Բակո Սահակյանը, հիմք ընդունելով ԼՂՀ արդարադատության խորհրդի և ԼՂՀ Գերագույն դատարանի 2011թ. դեկտեմբերի 13-ի եզրակացությունները, ստորագրել է հրամանագիր ԼՂՀ Գերագույն դատարանի դատավոր Զոյա Օհանյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին:
Նախագահը Սահակյանը, հիմք ընդունելով ԼՂՀ արդարադատության խորհրդի 2011թ. դեկտեմբերի 13-ի որոշումները, դեկտեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագրեր` դատավորների թեկնածուների և դատավորների ծառայողական առաջխաղացման ցուցակները հաստատելու մասին:

Artsakh President signed decrees
On 16 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan signed a decree according to which director of the Palace of Culture of the NKR Martouni region's Ghouze Chartar village Rashid Aghamalyan was conferred the Honorary Title of the NKR People's Artist for substantial contribution to the development of culture.
On the same day taking into consideration the conclusions of the NKR Council of Justice and NKR Supreme Court dated on 13 December 2011 President Bako Sahakyan signed a decree on terminating the terms in office of judge of the NKR Supreme Court Zoya Ohanyan.
On 16 December taking into consideration decisions of the NKR Council of Justice dated on 13 December 2011 President Sahakyan signed decrees on approving the list of candidates for judges and list of official promotion of judges, Central Information Department of the office of the Artsakh Republic reports.