Հայաստանում է Ջոնի Հոնը
Դեկտեմբերի 15-17-ը Հայաստանում է գտնվում Հոնկոնգի գործարար և ընկերությունների համաշխարհային խմբի (The Global Group companies) նախագահ Ջոնի Հոնը: Այս մասին տեղեկացնում են Զարգացման հայկական գործակալություն
հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Պարոն Ջոնի Հոնին ուղեկցում են Մեծ Բրիտանիայի Լորդերի պալատի անդամ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսը և Ընկերությունների համաշխարհային խմբի փոխնախագահ Քիթ Բենեթը: Պատվիրակությունը ցանկություն էր հայտնել ծանոթանալու ՀՀ ներդրումային դաշտին և Հայաստանի տնտեսության հետևյալ ոլորտներին` հանքարդյունաբերություն, բանկային և հեռահաղորդակցություն:
Այս առիթով Զարգացման հայկական գործակալությունը կազմակերպել էր գործարար հանդիպում, որտեղ պատվիրակությանը առիթ ընձեռվեց հանդիպել համապատասխան ոլորտների ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա էին Բանկերի միության նախագահ պարոն Աշոտ Օսիպյանը, Էներգետիկայի և Բնական պաշարների նախարարության աշխատակազմի ղեկավար պարոն Կարեն Ղահրամանյանը, Ընդերքի տրամադրման գործակալության պետ պարոն Կորյուն Հակոբյանը և Օրանժ Արմենիայի մարկետինգի տնօրեն պարոն Արամ Մկրտչյանը:
Կողմերը քննարկեցին ոլորտների ներդրումային հնարավորությունները և գիտահետազոտական համատեղ ծրագրերը: Ներկայացվեց Հայաստանի ներդրումային դաշտի վերաբերյալ հակիրճ տեղեկատվություն և հյուրերին տրամադրվեցին Հայաստանի տնտեսական ոլորտների վերաբերյալ տեղեկատվական փաթեթներ:

Johnny Hon is in Armenia
Johnny Hon the chairman of the Global Group companies and the Hong Kong businessman is in Armenia from 15 to 17, the Armenian Development Agency reports.
Baroness Caroline Cox, member of the British House of Lords and Vice Chairman of the Global Group of Companies Keith Bennett accompany Johnny Hon. The delegation had expressed wish to get familiarized with Armenia’s investment field and several branches of economics like mining industry, banking and telecommunication.
On this occasion the Armenian Development Agency organized a business meeting where the delegation took the chance to meet with representatives of the respective fields. The meeting was attended by President of the Union of Banks of Armenia Mr. Ashot Osipyan, head of the administration of the Ministry of Energy and Natural Resources Mr. Karen Ghahramanyan, head of Subsoil Concession Agency Mr. Koryun Hakobyan, as well as Orange Armenia Marketing Director Mr. Aram Mkrtchyan.
At the meeting, the two sides discussed the investment opportunities in the respective fields and the joint scientific research programs. Brief information about Armenia’s investment field was presented to the guests and information packages were distributed.