Լևոն Արոնյանն առաջին տուրում կխաղա Սերգեյ Կարյակինի հետ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, հայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը հունվարի 14-29-ը կմասնակցի Հոլանդիայի Վեյկ ան Զեե քաղաքում անցկացվելիք «Տատա Սթիլ» փառատոնի գլխավոր` «A» մրցաշարին: Փառատոնի «C» մրցաշարի մասնակիցների շարքում է Էլինա Դանիելյանը:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը, արդեն կայացել է մրցաշարի վիճակահանությունը: Առաջին տուրում Լևոն Արոնյանը սևերով կխաղա Սերգեյ Կարյակինի հետ, իսկ Էլինա Դանիելյանը սպիտակներով կմրցակցի Տուրովի հետ:
Ավելացնենք, որ, Արոնյանից բացի, «A» մրցաշարին մասնակցում են նաև Կառլսենը, Ռաջաբովը, Տոպալովը, Կարյակինը, Իվանչուկը, Հաշիմովը, Նակամուրան, Գելֆանդը, Կարուանան, Կամսկին, Գիրին, Նավարան և Վան Վելին:

Л.Аронян сыграет на шахматном турнире в Вейк-ан-Зее с Карякиным
В голландском городе Вейк-ан-Зее сегодня стартует традиционный фестиваль «Тата Стиль». Армянский гроссмейстер Левон Аронян участвует в турнире «А», а гроссмейстер Элина Даниелян – в числе участников турнира «С».
Как сообщает Федерация шахмат Армении, в первом туре соперником Левона Ароняна будет Сергей Карякин (Россия), а Элина Даниелян сыграет белыми с Максимом Туровым.
Отметим, что в турнире «А» участвуют также Магнус Карлсен (Норвегия), Веселин Топалов (Болгария), Борис Гельфанд (Израиль), Фабиано Каруана (Италия), Давид Навара (Чехия),Тимур Раджабов и Вугар Гашимов (Азербайджан), Сергей Карякин и Василий Иванчук (Украина), Хикару Накамура и Гата Камский (США), Люк Ван Вели и Аниш Гири (Голландия).