Հայաստանի պատանեկան ընտրանին զիջեց «Բանանցին»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Հայաստանի մինչև 19 տարեկանների ազգային հավաքականն սկսել է նախապատրաստվել Եվրոպայի առաջնության էլիտ փուլի մրցաշարին: Այսօր պատանեկան թիմն ընկերական հանդիպում անցկացրեց «Բանանց» թիմի հետ: «Բանանց» մարզադաշտում կայացած խաղն ավարտվեց 1:0 հաշվով` հօգուտ «Բանանցի»: Հանդիպման միակ գոլի հեղինակը դարձավ Հովհաննես Համբարձումյանը` երկրորդ խաղակեսի սկզբնամասում իրացնելով տուգանային հարվածը: Հանդիպմանը հետևում էր նաև Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՖՖ պաշտոնական կայքից:
Հիշեցնենք, որ էլիտ փուլի մրցաշարը տեղի կունենա մայիսի 23-28-ը, Իտալիայում: Մեր թիմի մրցակիցները կլինեն Իտալիայի, Իսպանիայի և Բելգիայի հավաքականները:

Armenian youth team defeated by Banants
As we have already informed the Armenian national team under 19 is getting ready for the Elite round of the European championship. The youth team held a friendly meeting with the “Banants” team today. The match that was held in “Banants” stadium ended with the score of 1:0 by the victory of “Banants” team. The only goal was made by Hovhannes Hmabrzumyan, the official site of the FFA reports.
The tournament of Elite round will be held on May 23-28, in Italy. Our team will play against Italian, Spanish and Belgian teams.