«ԱրմենՏել»-ն ու «Հայաստանի մանուկներ»-ը կհամագործակցեն
«ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն և «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի հիմնադիր և խորհրդի ատենապետ Գարո Արմենն այսօր ստորագրեցին փոխհամաձայնության հուշագիր` երկարատև համագործակցության մասին: Համաձայնագրի շրջանակներում «ԱրմենՏել» ընկերությունը կհովանավորի «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի կրթական, բնապահպանական և սոցիալական մի շարք ծրագրեր:
Համաձայնագրի ստորագրումից հետո Իգոր Կլիմկոն հայտնեց, որ 2012 թ.-ի ընթացքում «ԱրմենՏել» ընկերությունը կաջակցի ուսուցիչների համակարգչային գրագիտության բարձրացման ուղղված ծրագրերին, որոնք կիրականացվեն Արմավիրի և Արագածոտնի մարզերի 6 գյուղում:
Հաջորդ ծրագիրն ունի բնապահպանական և սոցիալական ուղղվածություն: Այսպիսով, «Ազատենք շրջակա միջավայրը պոլիէթիլենային տոպրակներից» բնապահպանական ծրագրի շրջանակներում կարտադրվեն և կտարածվեն կտորե տոպրակներ, որոնց օգտագործումը կկրճատի շրջակա միջավայրին վնաս հասցնող պոլիէթիլենային տոպրակների կիրառումը:
«Արդեն երեք տարի է` ղեկավարում եմ ընկերությունը, և այս ժամանակահատվածում մեր ընկերությունը փորձում է աջակցել այն ծրագրերին, որոնք նպաստում են Հայաստանի մարզերում կրթական, բնապահպանական և սոցիալական խնդիրների լուծմանը»,- ընդգծեց Ի. Կլիմկոն:
Գարո Արմենը վստահություն հայտնեց, որ «Արմենտել»-ի հետ համատեղ ծրագրերը հաջողությամբ կյանքի կկոչվեն, որոնք իրենց դրական ազդեցությունը կունենան ներկա և ապագա սերունդների վրա:

«АрменТел» будет спонсировать программы фонда «Дети Армении»
Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко и учредитель и председатель совета фонда «Дети Армении» Каро Армен подписали меморандум о долгосрочном сотрудничестве. В рамках соглашения компания «АрменТел» станет спонсором ряда образовательных, экологических и социальных инициатив Фонда.
Как сообщает пресс-служба компании, в течение 2012 года при поддержке компании «АрменТел» (торговая марка Beeline ) будут организованы курсы по повышению компьютерной грамотности учителей шести сельских школ регионов Арагацотн и Армавир. Более ста учителей приобретут основные компьютерные навыки, познакомятся с принципами работы в интернете и использования информационных ресурсов в образовательном процессе.
В рамках экологической программы «Избавим окружающую среду от полиэтиленовых пакетов» будет налажено производство и распространение матерчатых сумок, использование которых позволит сократить применение полиэтиленовых пакетов, наносящих вред окружающей среде. При этом решаются не только экологические, но и социальные вопросы, поскольку производство матерчатых сумок предусматривает создание рабочих мест в сельских общинах.
«В рамках стратегии корпоративной социальной ответственности компания «АрменТел» стремится содействовать решению образовательных, экологических и социальных вопросов в регионах Армении. И мы готовы к сотрудничеству со всеми организациями, предлагающими конкретные шаги», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Каро Армен в свою очередь выразил уверенность, что реализация совместных программ с компанией «АрменТел» позитивно повлияет на нынешнее и будущие поколения, ставя акцент на благополучии детей и их семей, как с материальной стороны, так и точки зрения сохранения окружающей среды.