ՀՀ Նախագահն ընդունել է Ֆիլիպ Լեֆորին
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵՄ Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորին:
ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից տեղեկացնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին և համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել նաև Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին և տարածաշրջանային խնդիրներին:
Ներկայացնելով ԵՄ-ի դիրքորոշումը՝ Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Ֆիլիպ Լեֆորն ընդգծել է, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում այլընտրանք չունի, և բանակցությունների ձևաչափի փոփոխությունը չի կարող արդյունավետ լինել:

Президент Армении принял Филиппа Лефора
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял спецпредставителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Филиппа Лефора.
Как сообщили в пресс-службе президента Армении, собеседники обсудили вопросы развития отношений и сотрудничества Армения-ЕС. В ходе встречи стороны обратились также к последним развитиям в процессе урегулирования нагорно-карабахского конфликта и региональных проблем.
Представив позицию ЕС, Филипп Лефор отметил, что урегулирования карабахского конфликта в рамках Минской группы ОБСЕ не имеет альтернативы, и изменение формата переговоров не может быть эффективным.