ՀԲՖ խորհուրդը վստահում է Բարդակյանին
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի խորհրդի նիստում ձայների 5 կողմ և 2 ձեռնպահ հարաբերակցությամբ տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Կառլ Բարդակյանը: Հաշվի են առնվել Համահայկական խաղերում նրա արձանագրած կայուն դրական արդյունքները, ինչպես նաև ԱՄՆ-ում կուտակած մարզչական հարուստ փորձը:
Ինչպես տեղեկացնում են Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայից, Բարդակյանը մեծ աջակցություն է ցուցաբերել Հայաստանի բասկետբոլի զարգացման գործընթացին, հայրենասեր է և ունի մեծ ներուժ: ՀԲՖ խորհուրդը հուսով է, որ Բարդակյանը կկարողանա համախմբել մեր լավագույն բասկետբոլիստներին և դրական արդյունք կապահովի Եվրոպայի առաջիկա առաջնությունում:

Armenian Basketball Federation trusts in Bardakyan
Carl Bardakyan was appointed as coach of men’s team at the Armenian Basketball Federation board meeting with 5 votes “for” and 2 votes abstain. The board has taken into consideration Bardakyan’s exceptional performances during Pan Armenian games as well as his rich experience of coach in the United States.
According to Armenian Basketball Federation Bardakyan demonstrates high potential and has participated in development of Armenian basketball. He is a good patriot of our country. The Board hopes that Bardakyan will be able to unite the best Armenian players and will record positive results during the upcoming European Championship.