Արթուր Աբրահամը կմենամարտի Պյոտր Վիլշևսկու հետ
Գերմանիան ներկայացնող հայ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ, IBF-ի վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամի առաջիկա մենամարտը նախանշված է մարտի 31-ին, Գերմանիայի Քիլ քաղաքի «Sparkassen-Arena» մարզահամալիրում: Հաստատված է նաև Աբրահամի մրցակցի անունը` EBU-ի վարկածով նախկին չեմպիոն, 33-ամյա լեհ Պյոտր Վիլշևսկի: Այս մասին հայտնում է Արթուր Աբրահամի մամլո խոսնակ Սիրան Գրիգորյանը:
«Ինչպես միշտ, մարտական եմ տրամադրված: Հերթական անգամ կգնամ հաղթելու, իսկ մինչ այդ ինձ սպասում են ամենօրյա մարզումներ»,- նշել է Արթուր Աբրահամը:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 14-ին Գերմանիայի Օֆֆենբուրգ քաղաքի «Բադեն-Արենա» համալիրում Աբրահամն արգենտինացի Պաբլո Օսկար Նատալիո Ֆարիասին մենամարտի 5–րդ ռաունդում նոկաուտի ենթարկեց` նվաճելով միջինքաշային կարգում WBO-ի վարկածով Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումը։

Arthur Abraham vs. Piotr Wilczewski
Super middleweight Polish boxer Piotr Wilczewski who is 33 years old will challenge Armenian boxer Arthur Abraham who is presenting Germany for the WBO's European title. WBO #2 and WBA/IBF #4 Abraham, who stopped Pablo Oscar Natalio Farias in January, will fight next in Kiel, Germany, on March 31, “boxingscene.com” reported.
“I am going to win as usual and until then I have to have everyday trainings,” Arthur Abraham noticed.
The winner of Abraham-Wilczewski will take on the winner of the April 14th WBO championship showdown between reigning titleholder Robert Stieglitz and Denmark’s Mikkel Kessler.