Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի N1 ֆիլտր-կայան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտի N1 ֆիլտր-կայան և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բ. Սահակյանը կարևորել է ֆիլտր-կայանի նշանակությունը մայրաքաղաքի համար և աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ կոնկրետ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Այնուհետև նախագահ Սահակյանն այցելել է նոր կազմավորվող երկրաբանական-հետախուզական կայանի տարածք, որը համապատասխան շինարարական աշխատանքներ իրականացնելուց հետո կհանդիսանա դաշտային անձնակազմի և տրանսպորտային միջոցների տեղակայման կենտրոնական գոտի:
Բակո Սահակյանը, ըստ աղբյուրի, ծանոթացել է կայանի նախագծին, ինչպես նաև լեռնային պայմաններում երկրաբանների կեցության համար անհրաժեշտ պայմաններով հագեցած մեքենայի հնարավորություններին: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ լեռնահանքային արդյունաբերությունը մեր տնտեսության կարևոր ճյուղերից մեկն է, և նրա զարգացումը հանրապետության համար ունի առաջնային նշանակություն:
Այցի ընթացքում նախագահին ուղեկցում էին ԼՂՀ նախագահի խորհրդական Գրիգորի Գաբրիելյանցը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:

On February 27 Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited filter station N1 in the capital Stepanakert and got acquainted with the process of construction activities.
The President noted the significance of the filter station for the capital and gave concrete instructions to the heads of concerned structures for proper implementation of the activities.
Thereafter President Sahakyan visited the territory of newly forming geological investigations station that will become a central zone for the deployment of field staff and transport means after the realization of appropriate construction activities.
Bako Sahakyan got acquainted with the plan of the station as well as the capacities of the machine equipped with necessary living conditions for the geologists in the mountains. The Head of the State mentioned that mining industry is among the significant branches of our economy and its development is of paramount importance for the republic.
Adviser to the NKR President Grigory Gabrielyants, mayor of Stepanakert Souren Grigoryan, minister of municipal engineering Karen Shahramanyan accompanied the President during the visit.