Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի N1 ֆիլտր-կայան
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է մայրաքաղաք Ստեփանակերտի N1 ֆիլտր-կայան և ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքների ընթացքին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ Բ. Սահակյանը կարևորել է ֆիլտր-կայանի նշանակությունը մայրաքաղաքի համար և աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ կոնկրետ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Այնուհետև նախագահ Սահակյանն այցելել է նոր կազմավորվող երկրաբանական-հետախուզական կայանի տարածք, որը համապատասխան շինարարական աշխատանքներ իրականացնելուց հետո կհանդիսանա դաշտային անձնակազմի և տրանսպորտային միջոցների տեղակայման կենտրոնական գոտի:
Բակո Սահակյանը, ըստ աղբյուրի, ծանոթացել է կայանի նախագծին, ինչպես նաև լեռնային պայմաններում երկրաբանների կեցության համար անհրաժեշտ պայմաններով հագեցած մեքենայի հնարավորություններին: Երկրի ղեկավարը նշել է, որ լեռնահանքային արդյունաբերությունը մեր տնտեսության կարևոր ճյուղերից մեկն է, և նրա զարգացումը հանրապետության համար ունի առաջնային նշանակություն:
Այցի ընթացքում նախագահին ուղեկցում էին ԼՂՀ նախագահի խորհրդական Գրիգորի Գաբրիելյանցը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:

Б.Саакян посетил территорию новой геолого-разведывательной базы
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян сегодня посетил фильтровальную станцию N1 Степанакерта и ознакомился с ходом проводимых там работ.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Б.Саакян отметил важное значение фильтровальной станции для столицы и дал конкретные поручения по должному выполнению работ руководителям заинтересованных ведомств.
Затем президент Б.Саакян посетил территорию формирующейся геолого-разведывательной базы, которая после осуществления соответствующих строительных работ станет центральной зоной размещения полевых партий и транспортных средств.
Бако Саакян ознакомился с проектом базы, равно как и возможностями машины, оснащенной соответствующими условиями для проживания геологов в горных условиях. Глава государства отметил, что горнорудная промышленность является одной из важных отраслей экономики НКР, и ее развитие имеет первоочередное значение для республики.
Президента сопровождали советник президента Григорий Габриелянц, мэр Степанакерта Сурен Григорян, министр градостроительства Карен Шахраманян.