«Հին Երևան» ծրագիրը պետք է արագ իրագործել. Քաղաքապետ
Այսօր քաղաքապետարանում կայացած խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է ներկայացնել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կողմից Երևանը 2012 թվականին գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք հռչակելու կապակցությամբ նախատեսվող միջոցառումների համալիր ծրագիրը և նախապատրաստական աշխատանքներ տանել այդ ուղղությամբ:
Քաղաքապետարանից հայտնում են, որ անդրադառնալով «Հին Երևան» ծրագրին և առանձնացնելով դրա նկատմամբ հանրային մեծ հետաքրքրությունը, քաղաքապետը նշել է, որ ծրագրի գաղափարը պետք է իր բոլոր կողմերով ներկայացնել հանրությանը:
«Պետք է քայլեր ձեռնարկենք և հնարավորին կարճ ժամկետում իրականություն դարձնենք այս գեղեցիկ նախագիծը, ինչի արդյունքում թե երևանցիների և թե մայրաքաղաքի հյուրերի համար քաղաքի կենտրոնում կունենանք ինչպես զբոսաշրջային, այնպես էլ պատմական ու գեղագիտական ինքնատիպ մի միջավայր» -նշել է Տարոն Մարգարյանը:

“Old Yerevan” should be quickly implemented
Today at the consultations held at the Mayor’s Office, Yerevan Mayor Taron Mragaryan has commissioned to present the complex event program arranged by the UNESCO in occasion of declaring Yerevan as International Book Capital 2012.
The Mayor’s office reports, Mayor has noted and stressed that public interest towards the “Old Yerevan” project grows and mentioned that the project should be presented to the public completely.
“We should take up steps and bring to life this beautiful project as soon as possible. As a result of this event the residents of Yerevan as well as our guests will obtain both tourist and historical unique atmosphere at the center of the city,” Taron Margaryan mentioned.