«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը 20 տարեկան է
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչություից հայտնում են, որ Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանին:
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 20-ամյակի կապակցությամբ:
Սա համահայկական այն եզակի կառույցներից է, որի ավանդը հայկական երկու անկախ պետությունների կայացման ու զարգացման գործում իրոք անգնահատելի է: Համախմբելով աշխարհասփյուռ հայությանը համազգային գաղափարների շուրջ` նա մեծապես նպաստում է մեր ժողովրդի նվիրական իղձերի ու նպատակների իրականացմանը, Հայաստանի ու Արցախի զորացմանն ու բարգավաճմանը, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության շարունակական ամրապնդմանը:
Իր գործունեության 20 տարիների ընթացքում հիմնադրամը Արցախում կյանքի է կոչել մեր ժողովրդի համար կենսական նշանակություն ունեցող բազմաթիվ ծրագրեր ճանապարհաշինության, ջրամատակարարման, կրթական, մշակութային ու առողջապահական օբյեկտների կառուցման և այլ ոլորտներում:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ, հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի բոլոր անդամներին, մեր բարերարներին ու նվիրատուներին պանծալի հոբելյանի առթիվ և մաղթում ամենայն հաջողություններ ու նորանոր ձեռքբերումներ` այս հայրենանվեր առաքելության իրականացման ճանապարհին»:

“Hayastan” All-Armenian Fund is 20
On 3 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to the President of the Republic of Armenia, Chairman of the “Hayastan” All-Armenian Fund’s Board of Trustees Serzh Sargsyan, the press and information department of the NKR President’s office reports.
The address runs as following:
On behalf of the people, authorities of the Artsakh Republic and myself I cordially congratulate You on the 20th anniversary of “Hayastan” All-Armenian Fund.
It is amongst the singular all-Armenian structures, which has a really invaluable contribution in the formation and development of the two Armenian Republics. By consolidating the Armenians from all over the world around national ideals, it has substantially contributed to the realization of the dreams and goals of our people, at the same time strengthening and flourishing the states of Artsakh and Armenia, and bonding the trinity of Armenia-Artsakh-Diaspora.
During the 20 years of its activities the Fund has realized in Artsakh numerous projects of vital importance for our people in the spheres of highways, water supply, education, culture and health care infrastructure and other fields.
I once again congratulate you, all the members of the Fund’s Board of Trustees, our philanthropists, benefactors and donors on this glorious jubilee and wish you great success and new achievements in continuation of implementing this patriotic mission”.