Ադիբեկյանը՝  ինֆորմացիոն խողովակների ու ընտրությունների մասին
«Դիտարկումները ցույց են տալիս, որ նախընտրական քարոզարշավի լուսաբանումը տարբեր հեռուստաընկերությունների կողմից կլինի ավելի անաչառ, քանի որ արդեն նկատելի է, որ ինֆորմացիոն խողովակները հավասար վերաբերմունք են ցուցաբերում տարբեր քաղաքական ուժերի նկատմամբ, ու ամենակարևորը` գնահատականներ չեն տալիս»,- այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում իր կանխատեսումները լագրողների հետ կիսեց «Սոցիոմետր» կենտրոնի տնօրեն Ահարոն Ադիբեկյանը, ապա ողջունեց այն փաստը որ Հ1-ը սկսել է անկողմնակալ տեսանյութեր ցուցադրել ՀԱԿ-ի միջոցառումների մասին:
Ադիբեկյանը տեղեկացրեց, որ իրենց տվյալներով՝ ժողովուրդն ամենաշատը վստահում է «Շանթ», հետո` «Արմենիա», Հ2 ապա՝ Հ1 հեռուսատաընկերություններին:
Ինչ վերաբերում է ընտրությունների նկատմամբ ժողովրդի ունեցած կարծիքի ուսումնասիրությանը, ապա՝  Ա. Ադիբեկյանի խոսքերով, ընտրող հասարակության 2/3-ն արդեն որոշել է, թե ում է ընտրելու, հետևաբար` քարոզարշավն ուղղված է լինելու մնացած 40 տոկոսին կողմնորոշելուն։ Բայց, եթե հաշվի առնվի այն հանգամանքը, որ այդ 40 %-ի 20 %-ն էլ չի մասնակցի ընտրություններին, ապա չկողմնորոշվածների թիվը կնվազի մինչև 20 %-ի։
Ա. Ադիբեկյանն ընդգծեց, որ հենց այս մարդիկ են, որ հետևում են հեռուսատեսությամբ հեռարձակվող քաղաքական գովազդներին ու նախընտարական քարոզարշավի լուսաբանմանը:

А.Адибекян представил результаты изучения общественного мнения
Наблюдения показали, что освещение предвыборной кампании по разным телекомпаниям Армении будет более объективным, поскольку уже заметно, что информационные ресурсы проявляют равное отношение к разным политическим силам, а самое важное, не дают оценок. Об этом заявил сегодня в ходе пресс-конференции директор центра «Социометр» Агарон Адибекян.
Социолог приветствует тот факт, что Общественное телевидение Армении начало показывать беспристрастные видеоматериалы о мероприятиях «Армянского национального конгресса». Вместе с тем, как отметил Агарон Адибекян, по их данным, народ больше всего доверяет телеканалу «Шант», затем телеканалам «Армения», Второму армянскому каналу и Общественному телевидению Армении.
Что касается изучения мнения общественности в связи с предстоящими парламентскими выборами, то, по словам А.Адибекяна, 2/3 избирателей уже решили, за кого отдадут свои голоса, следовательно, избирательная кампания будет направлена на 40% избирателей. Однако если учитывать, что 20 % из этих 40% не будут участвовать в выборах, то число неопределившихся избирателей составит до 20%.
А.Адибекян считает, что именно эти 20% неопределившихся избирателей в основном следят за транслируемыми по телевидению политическими рекламами, а также освещением предвыборной кампании.