Հ.Հարությունյան. Եթե կորցնենք Ղարաբաղը՝ կկորցնենք մեր ապագան
«Հայաստանի համար առաջին խնդիրը զինադադարի պահպանումն է։ Լավ է, վատ է, սնայպերները խփում են, ինչ է, բայց այս վիճակն ավելի լավ է, քան այն, որ մենք պատերազմի մեջ մտնենք։ Ղարաբաղյան խնդրի լուծումը մեր ժողովրդի համար սոցիալական, տնտեսական խնդիրներից վեր է»,- Aysor.am-ի լրարգողի հետ ունեցած զրույցում, խոսելով Արցախյան խնդրի լուծման հնարավորությունների շուրջ, ասաց «Արցախ» հայրենակցական միության նախագահ, ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Համլետ Հարությունյանը։
Պատգամավորը նշեց, որ հրադադարի ռեժիմը պահպանելու հարցում այսօր գործող նախագահն իրական մրցակից չունի, քանի որ «ոչ ոք նրա նման Ղարաբաղի խնդիրը չի պատկերացնում»։ «Ես հավատացած եմ, որ մինչև նախագահական երկրորդ ժամեկետի ավարտը, մինչև 2018թ., Ղարաբաղի խնդիրը եթե 100 %-ով չլուծվի էլ, այնուամենայնիվ, մենք կունենանք անվտանգ Ղարաբաղ ու անվտանգ Հայաստան։ Եթե մենք կորցնենք Ղարաբաղը, մենք որպես պետություն և ազգ կկորցնենք մեր ապագան»,- ընդգծեց Հ. Հարությունյանը։

Арутюнян: Если мы потеряем Карабах, то потеряем будущее
Задачей номер один для Армении является сохранение режима перемирия в зоне карабахского конфликта, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am председатель земляческого союза «Арцах», депутат парламента Армении Гамлет Арутюнян.
По его словам, решение карабахского вопроса для армянского народа стоит выше социальных и экономических вопросов.
Он отметил, что никому, чем действующему президенту, не удастся лучше решить этот вопрос.
«Я уверен, что до завершения второго президентского срока в 2018 году проблема Карабаха, если не на 100%, то решится, и мы будем иметь безопасный Карабах и безопасную Армению. Если мы потеряем Карабах, то потеряем наше будущее как нация и государство», - подчеркнул Г.Арутюнян.