Հանդիպում` ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում
Այսօր ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում տեղի է ունեցել Քաղաքական և Գործընկերության կոմիտե+Հայաստան ձևաչափով ամենամյա հանդիպումը: ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ` հանդիպման ընթացքում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը և Կոմիտեի` ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր երկրների ներկայացուցիչները քննարկել են Հայաստանում պաշտպանական բարեփոխումները և պաշտպանական օրենսդրության ոլորտում վերջին նախաձեռնությունները:
Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել զինված ուժերի նոր կարգապահական կանոնագրքի ընդունման, պրոֆեսիոնալ կրտսեր ենթասպայական` սերժանտական կորպուսի ձևավորման օրենսդրական փաթեթի, նոր «Ռազմական կրթության հայեցակարգի» և խաղաղապահ ուժերի կարողությունների զարգացման գործընթացներում նկատված էական առաջընթացին:
Դաշինքը պատրաստակամություն է հայտնել այսուհետ ևս աջակցել պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին:

НАТО готов содействовать Армении в реализации реформ
Сегодня в штаб-квартире НАТО состоялась ежегодная встреча в Комитете по политике и партнерству Альянса. В ходе встречи делегация во главе с первым заместителем министра обороны Армении Давидом Тонояном и представители Комитета обсудили реформы в системе обороны Армении и последние инициативы в области оборонительного законодательства.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, в частности, были затронуты вопросы принятия нового дисциплинарного устава армии, законодательного пакета по формированию сержантского корпуса, новой «Стратегии военного образования», а также существенный прогресс в области развития потенциала миротворческих сил Армении.
Североатлантический альянс выразил готовность и впредь содействовать реформам, реализуемым в сфере обороны и безопасности Армении.