Բակո Սահակյանն ընդունել է Դաշնակցության ներկայացուցիչներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 13-ին ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Լևոն Մկրտչյանին և ՀՅԴ Բյուրոյի քաղաքական հարցերի ու Հայ դատի գրասենյակի պատասխանատու Կիրո Մանոյանին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը ողջունել է Ստեփանակերտում «Հայի դատի հիմնախնդիրները եւ այդ ուղղությամբ տարվող աշխատանքները» թեմայով միջոցառման անցկացումը` այն համարելով կարևոր թե ներքին և թե արտաքին քաղաքական տեսանկյունից:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ, ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի խորհրդատու Գեորգի Պետրոսյանը և ՀՅԴ Արցախի ԿԿ ներկայացուցիչ Դավիթ Իշխանյանը:

Bako Sahakyan received ARF representatives
On 13 April President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan received member of the Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsoutyun) Bureau Levon Mkrtchyan and Director of the International Secretariat of the Armenian Revolutionary Federation Bureau and head of Armenian Cause Office Kiro Manoyan.
The Head of the State welcomed the organization of event dedicated to the Armenian Cause issues and activities carried out in this direction qualifying it as an important foreign and domestic policy aspect.
Member of the Armenian Revolutionary Federation Bureau, consultant of the NKR President's Office Georgy Petrosyan and representative of the Artsakh central committee of the Dashnaktsutyun Party David Ishkhanyan partook at the meeting.