Սերժ Սարգսյանն այցելեց «Արարատ Գրուպ» հանքային ջրերի գործարան
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը` Արարատի մարզ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում, այցելեց «Արարատ Գրուպ» հանքային ջրերի գործարան, որտեղ Նախագահի ներկայությամբ փորձարկվեց Եվրոպական նորագույն սարքավորումներով համալրված նոր արտադրամաս:
Նոր արտադրամասսում նախատեսվում է արտադրել պլաստմասե շշերի նախապատրաստուկ, պոլիէթիլենային շշեր, կափարիչներ և արկղեր, հանքային և քաղցրահամ ջրեր, բնական գազավորված ըմպելիքներ:
Արտադրական հզորությունները թույլ են տալիս շշալցնել մեկ ժամում մինչև 30 000 շիշ: Նախատեսվում է մինչև 2015 թ. աշխատատեղերի քանակը հասցնել 120-ից մինչև 261:
Գործարանի վարչական տնօրեն Արմեն Մկրտչյանը նշեց, որ արտադրանքն արտահանվելու է աշխարհի հայաշատ երկրներ:
Գործարանի տարածքում իրականացվելու է շշերի արտադրման ողջ ցիկլը` սկսած նախապատրաստուկներից` վերջացրած պլաստիկ տարաներով:
2010-2012 թթ. գործարանում իրականացվել է շուրջ 25 մլն. ԱՄՆ դոլարի ներդրում: Առաջիկա տարիների ընթացքում նախատեսվում է ևս 7-9 մլն. ԱՄՆ դոլարի ներդրում:
Ա. Մկրտչյանը նշեց, որ գործարանը համալրված է միջազգային բոլոր չափանիշներին համապատասխանող տեխնոլոգիաներով:

С.Саргсян побывал на заводе минеральных вод «Арарат групп»
Президент Армении Серж Саргсян в рамках рабочего визита в Араратскую область посетил завод минеральных вод «Арарат групп», где в главы государства состоялось испытание нового производственного цеха, оснащенного новейшим европейским оборудованием.
В новом цеху предусматривается производить пластиковые и полиэтиленовые бутылки, крышки и ящики, минеральные и родниковые воды, газированные напитки. Производственные мощности позволяют бутилировать до 30 000 бутылок в час. Планируется довести до 2015 года количество рабочих мест от 120 до 261.
Как сообщил административный директор завода Армен Мкртчян, продукция будет экспортироваться в страны, где есть большие армянские общины. По его словам, на территории завода будет осуществляться весь цикл производства бутылок, начиная с полуфабрикатов, заканчивая пластиковыми тарами.
В 2010-2012гг. на предприятии было осуществлено инвестиций на сумму порядка 25 млн. долларов США. В ближайшие годы предусматривается инвестировать еще 7-9 млн. долларов США.
А.Мкртчян отметил, что завод оснащен технологиями, которые соответствуют всем международным стандартам.