Սերժ Սարգսյան. «Նոր կյանքի ստեղծման համար հավատ է պետք»
«Բոլորս պետք է համատեղ աշխատենք` արժանապատիվ ապագա ստեղծելու համար», - այսօր ՀՀԿ նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում Արարատի մարզի Մասիսի համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՀ Նախագահ, ՀՀԿ առաջնորդ Սերժ Սարգսյանը:
Հանրապետության ղեկավարը նշեց, որ երկրի հանրությունը միասնաբար կարողացել է շատ փորձությունների միջով անցնել և հաղթահարել մարտահրավերները:
«Այսօր ժամանակն է դրական փոփոխությունների, որոնք մեր երկիրը կմոտեցնեն եվրոպական երկրների միջին չափանիշներին: Սա ամենևին էլ հեռու ապագայի հարց չէ, սա այսօրվա հարց է, և այդ ճանապարհը մենք սկսել ենք անցնել», - ասաց ՀՀԿ առաջնորդ, ՀՀ Նախագահ Ս.Սարգսյանը, վստահեցնելով, որ փոփոխությունները միայն հարաբերական չեն լինելու:
Նախագահ Սարգսյանի խոսքով` Հայաստանում պետք է ստեղծվեն արդի բոլոր պայմանները, նորացվեն կամ ստեղծվեն նոր ենթակառուցվածքներ: «Վստա’հ եղեք, որ այս հարցերը շատ ավելի արագ կլուծվեն, քան կարելի է ենթադրել»- ասաց նա, ընդգծելով, որ նոր կյանքի ստեղծման համար հավատ է պետք:
««Հավատանք, որ փոխենք», և ստեղծենք ավելի լավ Հայաստան` յուրաքանչյուրիս համար»,- ընդգծեց Սերժ Սարգսյանը:

Serzh Sargsyan: “We should believe in order to create new life”
“We should all work together for creating dignified future,” said the RPA leader, RA President Serzh Sargsyan today at the meeting with the representatives of Masis district in Ararat region.
The head of the republic mentioned that the people of our country overcame a lot of hardships and challenges together.
“Today the time has come for positive changes which will bring our country closer to the European standards. This is not a question of further future, this is an issue for today and we have started that way,” the RPA leader Serzh Sargsyan said and assured that there will not be relatively changes.
According to Serzh Sargsyan all the possible conditions should be provided, new infrastructures should be constructed and renewed in Armenia, “Be sure that all these issues will be solved very quickly than you may suppose,” he said stressing that we need to believe in order to creating new life.
“We should believe in order to change” and create better Armenia for each of us,” President Serzh Sargsyan stressed.