ՀԱԿ անդամ. «ԲՀԿ-ի անկեղծությանը կասկածելու տեղիք չունեմ»
«ԲՀԿ-ի անկեղծությանը կասկածելու տեղիք չունեմ. նրանք մասնակցում են ընտրությունների կեղծման դեմ պայքարներին, ամեն ինչ անում են, որ ընտրությունները լինեն ազատ ու արդար»,- իշխանական կոալիցիայի մեկ այլ անդամ` ԲՀԿ-ի մասին այսպես արտահայտվեց թիվ 8 ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված թեկնածու, ՀԱԿ ներկայացուցիչ Վահագն Խաչատրյանը:
ԲՀԿ-ն, ըստ Վ. Խաչատրյանի, ներկայում ընտրակեղծիքներ չի իրականացնում. «Համենայնդեպս մեր համայնքում չկա նման բան»:
Ասուլիսին մասնակից, նույն ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրված ՀՅԴ անդամ Արթուր Եղիազարյանը նույնպես համակարծիք է, որ ԲՀԿ-ն անկեղծ է:

Причин для сомнения в искренности «Процветающей Армении» нет
Причин для сомнения в искренности партии «Процветающая Армения» нет, они участвуют в борьбе против фальсификации выборов, делают все, чтобы предстоящие парламентские выборы были справедливыми и свободными. Такое мнение высказал о партии «Процветающая Армения» представитель «Армянского национального конгресса» Ваагн Хачатрян, выдвинувший кандидатуру по мажоритарной системе в избирательном округе № 8.
По словам В.Хачатряна, в настоящее время партия «Процветающая Армения» не занимается подкупом избирателей и фальсификациями. «По крайней мере, в нашей общине таких случаев нет», - сказал В.Хачатрян.
Другой участник встречи, член АРФ «Дашнакцутюн» Артур Егиазарян, баллотирующийся по мажоритарной системе в этом же избирательном округе, в свою очередь отметил, что партия «Процветающая Армения» искренна.