Օսկանյանը հաստատում է. Ծառուկյանի մոտ զենք էր
«Նկարներից դատելով, ինչ-որ ես տեսա, կարծում եմ, զենք էր, էլի»,- այսօր լրագրողների հետ տեղի ունեցած ճեպազրույցում անդրադառնալով քարոզարշավի ընթացքում լուսանկարիչների կողմից ֆիքսված այն կադրին, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի գրպանում փայլող իրը զե՞նք էր, թե՞ հեռախոս, ասաց ԲՀԿ ներկայացուցիչ Վարդան Օսկանյանը։
Վարդան Օսկանյանի կարծիքով դրանից մեծ բան պետք չէ սարքել, քանի որ «Հայաստանում եթե օրինական զենք կրելու իրավունք ունես՝ դա քո իրավունքն է կրելու»։
«Այնպես որ, դա պարոն Ծառուկյանի որոշումն է եղել այդ օրն այդպես գնալ ընտրարշավի»,- ասաց Վ. Օսկանյանը։

В.Осканян признал факт наличия оружия у Гагика Царукяна
Представитель партии «Процветающая Армения», экс-глава МИД Армении Вардан Осканян, обратившись к зафиксированному в ходе освещения предвыборной кампании кадру, в котором в кармане лидера «Процветающей Армении» Гагика Царукяна был виден светящийся предмет, то ли оружие, то ли телефон, признал факт наличия оружия.
«Судя по ролику, то, что я видел, полагаю, было оружием», - заявил сегодня представителям СМИ В.Осканян в Союзе политологов Армении.
По мнению В.Осканяна не следует раздувать этот факт, поскольку «в Армении, если имеешь право на ношение оружия, то это твое право, носить или нет».