Բ. Սահակյանը կոչումներ է շնորհել երաժշտական քոլեջի ուսուցիչներին
Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաշժտական քոլեջի 50-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ և մշակույթի զարգացման գործում ունեցած մեծ վաստակի համար մայիսի 14-ին Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր պարգևատրելու և պատվավոր կոչում շնորհելու մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Դաշնամուրի դասատու, ԼՂՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Բելլա Փարսադանյանը պարգևատրվել է «Երախտագիտություն» մեդալով:
ԼՂՀ մշակույթի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում է շնորհվել Համեստ Ավանեսյանին` Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաշժտական քոլեջի դաշնամուրի բաժնի վարիչ, Վագիֆ Գրիգորյանին` Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաշժտական քոլեջի փողային բաժնի դասատու, Պավել Ղարաբեկյանին` ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմի արվեստի և ժովորդական ստեղծագործության բաժնի գլխավոր մասնագետ:

On May 14 in connection with the 50th anniversary of Stepanakert Musical College after Sayat Nova and for substantial contribution to the development of culture President Bako Sahakyan signed several decrees on decoration and conferring honorary titles.
Piano teacher, Honored Art Worker of the Nagorno Karabagh Republic Bella Parsadanyan was awarded with the "Gratitude" medal.
The honorary title of Honored Culture Worker of the Nagorno Karabagh Republic is conferred to the following individuals:
Hamest Avanesyan, head of the Piano Department of Stepanakert Musical College after Sayat Nova, Vagif Grigoryan, teacher of the Wind Instruments Department of Stepanakert Musical College after Sayat Nova Pavel Gharabekyan, senior specialist of the Art and Folk Art Department of the NKR Ministry of Culture and Youth Affairs Staff.