Բ. Սահակյանը կոչումներ է շնորհել երաժշտական քոլեջի ուսուցիչներին
Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաշժտական քոլեջի 50-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ և մշակույթի զարգացման գործում ունեցած մեծ վաստակի համար մայիսի 14-ին Նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է հրամանագրեր պարգևատրելու և պատվավոր կոչում շնորհելու մասին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Դաշնամուրի դասատու, ԼՂՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Բելլա Փարսադանյանը պարգևատրվել է «Երախտագիտություն» մեդալով:
ԼՂՀ մշակույթի վաստակավոր գործչի պատվավոր կոչում է շնորհվել Համեստ Ավանեսյանին` Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաշժտական քոլեջի դաշնամուրի բաժնի վարիչ, Վագիֆ Գրիգորյանին` Ստեփանակերտի Սայաթ-Նովայի անվան երաշժտական քոլեջի փողային բաժնի դասատու, Պավել Ղարաբեկյանին` ԼՂՀ մշակույթի և երիտասարդության հարցերի նախարարության աշխատակազմի արվեստի և ժովորդական ստեղծագործության բաժնի գլխավոր մասնագետ:

Президент НКР наградил преподавателей музыкального училища
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян подписал сегодня указы о награждении и присуждении почетного звания за большие заслуги в деле развития культуры и по случаю 50-летнего юбилея Степанакертского музыкального училища им. Саят-Новы.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, учитель фортепиано, заслуженный деятель искусств НКР Белла Парсаданян награждена медалью «Признательность».
Почетное звание заслуженного деятеля культуры НКР присуждено: Амест Аванесян – заведующей отделом фортепиано Степанакертского музыкального училища им. Саят-Новы, Вагифу Григоряну – учителю духового отдела Степанакертского музыкального училища им. Саят-Новы, Павлу Карабекяну – главному специалисту отдела искусств и народного творчества Аппарата министерства культуры и по вопросам молодежи НКР.