Արմեն Աշոտյանը հաճախ է իր դպրոցներ գնում, բայց այսօր չի գնա
Aysor.am-ի լրագրողն այսօր ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանից հետաքրքրվեց, թե արդյո՞ք նախարարը վերջին զանգի օրն այցելում է իր դպրոց. այն դպրոցը, որն ինքն է ավարտել։
Արմեն Աշոտյանը մեր հարցին ի պատասխան նշեց, որ ինքը «երկու դպրոց ունի»։
«Մինչև 8-րդ դասարան սովորել եմ Գոգոլի անվան թիվ 35 ռուսական դպրոցում, հետո՝ 1990թ., ծնողներս ինձ տեղափոխեցին հարևան, հայկական թիվ 45 դպրոց։ Ես ստացել եմ ռուսական կրթություն, ավարտել եմ հայկական դպրոց։ Երկու դպրոցներն էլ գտնվում են Էրեբունի վարչական շրջանում՝ Նոր Արեշում»,- ասաց ՀՀ կրթության և գիտության նախարարը։
Արմեն Աշոտյանը նաև տեղեկացրեց, որ իր դպրոցներ ինքը պարբերաբար այցելում է, սակայն այսօր իր դպրոցներ չի գնա, որովհետև երեկոյան մեկնելու է Ռուսաստան, որտեղ վաղը մասնակցելու է «Եդինայա Ռոսիա»-ի համագումարին։

The correspondent of Aysor.am asked the RA Education and Science Minister Armen Ashotyan whether he visits his school, which he had finished, on the Last Bell Ceremony.
Armen Ashotyan mentioned that he has got two schools.
“I studied at Russian school after Gogol till the 8th form, and in 1990 my parents sent me to the Armenian 45th school. I received Russian education and finished Armenian school. The two schools are situated in Nor Aresh district,” the RA Education and Science Minister reports.
Armen Ashotyan informed that he periodically visits his schools, but today he will not go as he is leaving for Russia in the evening where he will take part in United Russia congress.