«Մեր հաղթանակների պատմությունները». Հաղթողը ստացավ համակարգիչ
«ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը Beeline) պարգևատրել է Հայրենական Մեծ Պատերազմում և Արցախում տարած հայ զինվորների հաղթանակներին նվիրված «Մեր հաղթանակների պատմությունները» խորագրով մրցույթի հաղթողին: Մրցույթն անց է կացվել Facebook սոցիալական ցանցում` https://www.facebook.com/beeline.am հասցեում գտնվող Beeline Armenia պաշտոնական էջում:
Ընկերության մամուլի բաժնի փոխանցմամբ` մրցույթում հաղթող է ճանաչվել երևանցի Շողիկ Վարդանյանը, ով շահել է Samsung GT-P6200 պլանշետային համակարգիչ: «Մենք սրբորեն ծառայել ենք մեր Հայրենիքին». Զինվորի և ուսուցչի պատմություն» վերնագրով հաղթած աշխատանքը նվիրված է Հայրենական Մեծ Պատերազմի վետերան, աշխատանքի վետերան և վաստակավոր մանկավարժ 92-ամյա Մակիչ Դալլաքյանին:
Հայրենական Մեծ պատերազմի 2-րդ աստիճանի շքանշանի ասպետ Մակիչ Դալլաքյանը կռվել է մինչև 1944 թ, իսկ երբ հատուկ հրամանով զորացրվել են բոլոր մանկավարժները, մշտական բնակություն է հաստատել Երևանում: Նա նշանակվել է մայրաքաղաքի թ.34 միջնակարգ դպրոցի տնօրեն, որտեղ աշխատել է 30 տարի:
Հաղթողի պարգևատրման արարողությունը տեղի ունեցավ Հյուսիսային պողոտայում գտնվող Beeline գրասենյակում: Հանձնելով մրցանակը, «ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը նշեց. «Ընկերության անունից շնորհակալություն եմ հայտնում մրցույթի բոլոր մասնակիցներին, որոնք իրենց հարցազրույցներում ներկայացրել են մեր հերոսների փառավոր ուղին: Ձեր աշխատանքները թույլ են տալիս իմանալ ավելին և ներկայացնել երիտասարդ սերնդին մեր պապերի և հայրերի սխրագործությունները, մարտական հաղթանակները, պարգևներն ու փառավոր ուղին, որը նրանք անցել են ի փառս մեր երկրի»:
Մրցույթի նպատակն է բարձրացնել հայ երիտասարդ սերնդի իրազեկվածությունը, ծանոթացնել նրանց հայ ժողովրդի պատմության փառապանծ էջերին, Հայրենական Մեծ Պատերազմում և Արցախում հայ զինվորների տարած հաղթանակներին:

«АрменТел» наградила победителя конкурса «Истории наших побед»
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) наградила победителя конкурса-интервью «Истории наших побед», который был посвящен победам армянских солдат в Великой Отечественной войне и карабахской войне. Конкурс проводился на официальной странице Beeline в социальной сети Facebook – https://www.facebook.com/beeline.am. Об этом сообщает пресс-служба компании.
В конкурсе победила работа участницы из Еревана Шогик Варданян, которая выиграла планшетный компьютер Samsung GT-P6200. Интервью победительницы под названием: «Мы свято служили своей Родине». История воина и учителя» посвящена 92-летнему ветерану Великой Отечественной войны, ветерану труда и заслуженному учителю Макичу Даллакяну.
Кавалер Ордена Великой Отечественной войны II степени Макич Даллакян воевал в составе четырех войск, участвовал в боях в Краснодаре, а в 1944 году после перелома в ходе войны и согласно приказу, по которому учителей демобилизовали и отправили в тыл, навсегда переехал в Ереван. В столице Армении он стал директором средней школы N34 им. Лисицяна и проработал в ней долгие 30 лет.
Торжественная церемония награждения победительницы прошла во флагманском офисе компании «АрменТел» на Северном проспекте. Награждая автора интервью, руководитель пресс-службы компании «АрменТел» Ануш Беглоян отметила: «От лица компании «АрменТел» благодарю всех участников конкурса, которые в своих интервью представили славный путь наших героев и ветеранов. Ваши работы позволяют узнать больше и рассказать широкой аудитории и молодому поколению о подвигах наших ветеранов – дедов и отцов, их боевых победах, наградах и славном пути, пройденном во славу нашей страны».
Проводя конкурс, компания «АрменТел» ставила целью повысить повешение осведомленности молодого поколения Армении о славных страницах армянской истории, об участии и подвигах армянских солдат в Великой Отечественной войне и в карабахской войне.