Արտգործնախարարն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի պատվիրակությանը
Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի անդամներ Սոֆի Ժուասենին, Ֆիլիպ Մարինիին և Բերնար Ֆուրնիեին:
Ողջունելով հյուրերին` Էդվարդ Նալբանդյանը բարձր է գնահատել ֆրանսիացի սենատորների անձնական ներդրումը հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման և խորացման, ինչպես նաև Հայաստանի և Ֆրանսիայի խորհրդարանների համագործակցության զարգացման գործում:
Հայաստանի արտգործնախարարն ողջունել է ֆրանսիացի սենատորների այցելությունն Արցախ՝ ընդգծելով, որ նմանատիպ այցելությունները հնարավորություն են ստեղծում անձամբ տեսնելու և առաջին ձեռքից տեղեկանալու տեղի ունեցող զարգացումների մասին:
Ֆրանսիացի սենատորներն իրենց հերթին գոհունակություն են հայտնել Հայաստան և Արցախ իրենց այցելությունից և կիսվել են Ստեփանակերտում ունեցած հանդիպումների տպավորություններով: Սենատորները բարձր գնահատական են տվել Արցախում հաստատված ժողովրդավարական կարգերին:
Հանդիպմանը հանգամանալից քննարկվել են հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան - Եվրոպական Միություն համագործակցության, ինչպես նաև մի շարք տարածաշրջանային և միջազգային հարցերի շուրջ:

Глава МИД Армении принял делегацию Сената Франции
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял сегодня членов Сената парламента Франции Софи Жуасен, Филиппа Марини и Бернара Фурние.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, приветствуя гостей, Э.Налбандян высоко оценил личный вклад сенаторов Франции в укрепление и углубление армяно-французских дружественных отношений, а также в дело развития сотрудничества между парламентами Армении и Франции.
Глава МИД Армении приветствовал визит французских сенаторов в Арцах, подчеркнув, что подобные визиты создают возможность лично увидеть и на месте ознакомиться с происходящими развитиями.
Французские сенаторы в свою очередь выразили удовлетворение своими визитами в Нагорно-Карабахскую Республику и Армению, а также поделились впечатлениями от встреч в Степанакерте. Сенаторы высоко оценили установившиеся в Арцахе демократические порядки.
В ходе встречи собеседники обстоятельно обсудили широкий спектр вопросов, касающихся армяно-французских отношений. Состоялся также обмен мнениями вокруг сотрудничества Армения – Европейский Союз, ряда региональных и международных вопросов.