Ս. Օհանյանը մասնակցել է Մ. Մելքոնյանի վարժարանում վերջին զանգին
Մայիսի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան` մասնակցելու վարժարանի ավարտական դասարանի սաների վերջին զանգի հանդիսավոր արարողությանը, որին ներկա էին բարձրաստիճան զինվորականներ, ծնողներ և հյուրեր: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ լրատվական բաժնից:
ՀՀ ՊՆ Մ.Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի պետ, գնդապետ Վիտալի Ոսկանյանը, շնորհավորելով սաներին, ընդգծել է, որ նրանք ուսման ընթացքում պատվով կատարել են իրենց առջև դրված խնդիրները և արել են առավելագույնը մեր հաղթական բանակի մի կարևոր մասնիկը դառնալու համար: Գնդապետ Վիտալի Ոսկանյանը նշել է, որ վերջին զանգը տոնող 84 սաներից 82-ը հետագա ուսումը շարունակելու նպատակով դիմել են Հայաստանի Հանրապետության և օտարերկրյա բարձրագույն ռազմաուսումնական հաստատություններ:
Իր ելույթում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ջերմորեն ողջունելով և շնորհավորելով ներկաներին, նշել է, որ վարժարանի սաները ցուցաբերել են բարձր առաջադիմություն ու հետաքրքրություն իրենց ընտրած մասնագիտության նկատմամբ: Սեյրան Օհանյանի խոսքերով՝ սաները հարստացնում են վարժարանի պատմությունը: Պաշտպանության նախարարը նաև նկատել է, որ յուրաքանչյուր տարի վարժարանն ավարտող սաներն ակնառու առաջընթաց են գրանցում:
Վերջին զանգի հանդիսավոր արարողությունը եզրափակվել է վարժարանի սաների մասնակցությամբ ցուցադրական ելույթներով և հանդիսավոր քայլերթով:

С.Оганян посетил военно-спортивное училище им. Монте Мелконяна
Министр иностранных дел Армении Сейран Оганян посетил сегодня военно-спортивное училище имени Монте Мелконяна для участия в торжественной церемонии последнего звонка выпускников. Как сообщает пресс-служба министерства обороны, на мероприятии присутствовали высокопоставленные военные, родители и гости.
Начальник военно-спортивного училища им. Монте Мелконяна, полковник Виталий Осканян, поздравив воспитанников, подчеркнул, что в ходе учебы они с честью выполнили поставленные перед ними задачи и сделали все, чтобы стать важной частью армянской победоносной армии. Полковник В.Осканян отметил, что 82 из празднующих последний звонок 84 воспитанников училища для продолжения дальнейшего образования обратились в высшие военные учебные заведения Армении и за рубежом.
Глава оборонного ведомства С.Оганян, поздравив выпускников, отметил, что воспитанники училища проявили высокую успеваемость и интерес к выбранной профессии. По словам С.Оганяна, такие воспитанники обогащают историю военного училища. С.Оганян также отметил, что с каждым годом выпускники училища регистрируют значительный прогресс.