Նիկոլայ Պատրուշևի հրավերով Արթուր Բաղդասարյանը մեկնել է ՌԴ
Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի հրավերով հունիսի 6-ից 8-ը անվտանգության հարցերի պատասխանատու բարձրաստիճան պաշտոնյաների միջազգային համաժողովին մասնակցելու նպատակով ԱԱԽ քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում կազմակերպվելիք համաժողովին կմասնակցեն անվտանգության հարցերով բարձրաստիճան պաշտոնյաներ աշխարհի ավելի քան 60 երկրներից:
ԱԱԽ մամլո ծառայության հաղորդմամբ` համաժողովի ընթացքում Ա.Բաղդասարյանը հանդիպումներ կունենա ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևի, Հնդկաստանի, Լեհաստանի և այլ երկրների իր գործընկերների հետ:

Arthur Baghdasaryan left for RussianFederation
By the invitation of the head of the Russian Security Council Nikolai Patrushev the delegation headed by Arthur Baghdasaryan the secretary of the National Security Service, left for Russian Federation in order to take part in international conference of high-ranking security officials.
From over 60 countries high-ranking security officials are to come to St. Petersburg to take part in the conference.
According to NSC press office during the conference A. Baghdasaryan will conduct meetings with Secretary of RF Security Council Nikolai Patrushev, as well as his collegues from India, Poland and other countries.