Իսկանդարյան. Այս ամենը չի կարող հանգեցնել իրական պատերազմի
«Սա, կարծում եմ, Քլինթոնի վերջին այցն էր մեր տարածաշրջան` ԱՄՆ պետքարտուղարի պաշտոնում, քանի որ առջևում նախագահական ընտրություններ են, և դեռ պարզ չէ, նա կշարունակի պաշտոնավարել, թե ոչ»,- այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում խոսելով Հիլարի Քլինթոնի տարածաշրջան կատարաած այցից, նշեց քաղաքագետ Ալեքսանդր Իսկանդարյանը։
Անդրդառնալով Հայ-ադրբեջանական սահմանային գոտում վերջին օրերին տեղի ունեցած իրադարձություններին քաղաքագետը նշեց, որ սահմանային նման միջադեպերն անխուսափելի են, բացի այդ՝ դրանք չեն կարող պատական բնույթ ունենալ: «Սա քաղաքականություն է և, չի բացառվում, որ դա կապված էր Քլինթոնի այցի հետ»,- ընդգծեց բանախոսը:
Չնայած սրան Ա. Իսկանդարյանը կարծում է, որ այս ամենը չի կարող հանգեցնել իրական պատերազմի։ Սրանք դիվերսիոն գործողություններ են, որոնք պարբերական բնույթ են կրելու։

Iskandaryan: “I guess all these will not bring to war”
“I guess this was Clinton’s last visit to our region as a US Secretary of State as presidential elections are coming and it is not clear whether she will stay in her post or not,” said political scientist Alexander Iskandaryan speaking about Hilari Clinton’s visit to the region.
Touching upon the incidents that took place on the border recently the political scientist mentioned that such incidents are inevitable, besides they cannot have random nature, “This is a policy, it is not excluded that it is connected with Clinton’s visit,” the speaker noticed.
However, A. Iskandaryan thinks that all these cannot lead to a real war. These are diversion attacks which have periodic nature.