ՀՀ վարչապետ. «Նոր նախարարը երիտասարդ է, բայց մեծ փորձ ունի»
Այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունում ներկայացնելով նորանշանակ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանին, անդրադարձավ նրա անցած ուղուն` շեշտելով, որ թեպետ նախարարը երիտասարդ է, սակայն ոլորտում աշխատանքի մեծ փորձ ունի:
«Չնայած երիտասարդ է, բայց մեծ փորձ ունի սպորտում: Այն, որ երիտասարդ է, ցույց է տալիս, որ լավ գիտի նաև երիտասարդների խնդիրները»,- ասաց վարչապետը:
Իր հերթին` Հրաչյա Ռոստոմյանը խոստացավ իրականացնել կառավարության բոլոր ծրագրերը` ընդգծելով, որ ոչ միայն տեղեկացված է առկա իրավիճակի մասին, այլ պատկերացնում է խնդիրների լուծման ուղիները:
ՀՀ վարչապետը նաև շնորհակալություն հայտնեց նախկին նախարար Արթուր Պետրոսյանին` փաստելով, որ նա ներդրում ունի հայրենական սպորտի զարգացման գործում:

RA PM: New Minister is young but has great experience
Today RA PM Tigran Sargsyan presented the newly appointed RA Sport and Youth Affairs’ Minister Hrachya Rostomyan and touched upon the way he has passed through. Though the minister is young, he said, he has great experience in the field.
“Though he is young he has great experience in sport. The fact that he is young proves also that he knows the youth’s problems better,” the PM said.
On his turn Hrachya Rostomyan promised to implement all the projects offered by the Cabinet and noticed that he is not only well informed about the current situation but knows also how to solve the problems.
RA PM also expressed his gratitude to the former Minister Arthur Petrosyan stressing that he has his input in the development of the sport in Armenia.