Դեսպան Այվազյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Լատվիայի նախագահին
Հունիսի 19-ին Լատվիայում ՀՀ դեսպան Արա Այվազյանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Լատվիայի Հանրապետության Նախագահ Անդրիս Բերզինշին:Հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Հանձնման արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում լատվիական պետության ղեկավարն ու Հայաստանի դեսպանը քննարկեցին քաղաքական երկխոսության շարունակական խորացման ու երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև երկու երկրների փոխգործակցության հետագա ծավալումը միջազգային կառույցների շրջանակներում:
Կարևորելով Հայաստանի եվրոինտեգրման գործընթացում արձանագրած առաջընթացը` Նախագահ Բերզինշն իր երկրի պատրաստակամությունը հայտնեց այսուհետ ևս ցուցաբերել հնարավոր աջակցություն: Լատվիայի նախագահի խնդրանքով, դեսպան Այվազյանը ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումները:
Ռիգայում գտնվելու ընթացքում Հայաստանի դեսպանը հանդիպեց նաև Լատվիայի խորհրդարանի փոխխոսնակ Անդրեյս Կլեմենտևսի, ինչպես նաև Կրթության և գիտության նախարար Ռոբերտս Կիլիսի հետ:

On June 19 Armenian Ambassador to Latvia Ara Ayvazian handed in credentials to Latvia’s President Andris Berzins, RA MFA press service reports.
At the private talk after ceremony of handing the credentials the two have discussed issues concerning the reinforcement of political dialogue and perspectives of development of the bilateral relations, the source said.
Stressing the importance of progress in Armenia-EU relations, Latvia’s President voiced his country’s commitment to further extend necessary assistance. At request of Latvia’s leader, Ambassador Ayvazian introduced the recent developments over the NK conflict settlement process.
The Armenian ambassador met also the deputy speaker of the Parliament of Latvia as well as the Education and science minister Robert Kilis.