ՀՀ փոխվարչապետը ներկայացրել է Վայոց ձորի նորանշանակ մարզպետին
ՀՀ փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանն այսօր Վայոց ձորի մարզպետարանի աշխատակազմին, մարզային կառույցների, համայնքների ղեկավարներին ներկայացրել է նորանշանակ մարզպետ Էդգար Ղազարյանին: Այս մասին հայտնում են նախարարության լրատվական բաժնից:
Ա. Գևորգյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին մարզպետ Սերգեյ Բագրատյանին` համատեղ արդյունավետ աշխատանքի և մարզում կառավարության ծրագրերի պատշաճ մակարդակով իրականացման համար:
Փոխվարչապետը հաջողություն է մաղթել Էդգար Ղազարյանին հետագա գործունեության մեջ` նշելով, որ նա քաջատեղյակ է ոլորտին և մարզի խնդիրներին, իսկ նրա փորձն ու գիտելիքներն օգտակար կլինեն տարածքային կառավարման համակարգում բարեփոխումների իրականացման գործում: Ա. Գևորգյանը վստահություն հայտնեց, որ նորանշանակ մարզպետն իր ներդրումը կունենա մարզի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման, նոր ծրագրերի կյանքի կոչման գործում:
Նորանշանակ մարզպետի ուղեկցությամբ փոխվարչապետն այնուհետև Եղեգնաձորից մեկնել է Ջերմուկ, ծանոթացել այն բազմաբնակարան շենքերի վիճակին, որոնց տանիքների վերանորոգումը նախատեսվում է մարզի առաջնահերթ խնդիրների լուծման ծրագրի երրորդ փուլով հատկացված շուրջ 40 մլն դրամով: Զեկուցվել է, որ աշխատանքներն արդեն կմեկնարկեն առաջիկա օրերին:
Տեղում քննարկվել են նաև Ջերմուկի հիմնական կամրջի վերանորոգմանն առնչվող հարցեր: Նշվել է, որ «Կամուրջշին» ընկերությունը երկշաբաթյա ժամկետում կներկայացնի կամրջի վերանորոգման նախագծանախահաշվային փաթեթը:

Вице-премьер А.Геворкян представил новоназначенного губернатора
Вице-премьер Армении, министр территориального управления Армен Геворкян представил сегодня аппарату областной администрации, руководителям региональных структур, общин новоназначенного губернатора области Вайоц Дзор Эдгара Казаряна.
Как сообщает пресс-служба министерства территориального управления, А.Геворкян поблагодарил бывшего губернатора Сергея Багратяна за эффективную совместную работу и реализацию государственных программ на надлежащем уровне.
Вице-премьер пожелал Эдгару Казаряну успехов в дальнейшей деятельности, отметив, что новоназначенный губернатор хорошо осведомлен о сфере и проблемах области, а его опыт и знания будут полезны при реализации реформ в системе территориального управления. Он выразил уверенность, что губернатор Э.Казарян внесет свой вклад в реализацию программ, направленных на социально-экономическое развитие области, осуществление новых проектов.
В сопровождении новоназначенного губернатора вице-премьер отбыл из Ехегнадзора в Джермук, где ознакомился с состоянием многоквартирных домов, ремонт крыш которых предусматривается за счет средств (около 40 млн. драмов), выделенные по третьему этапу программы разрешения приоритетных проблем области.
На месте были обсуждены вопросы, связанные с реконструкцией основного моста Джермука. Было отмечено, что компания «Камурджшин» в двухнедельный срок представит смету по реконструкции моста.