Բ.Սահակյանը շնորհավորել է ԼՂՀ 2-րդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 22-ին` այսօր, շնորհավորական ուղերձ է հղել ԼՂՀ երկրորդ Նախագահ, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արկադի Ղուկասյանին` ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Հարգարժան Արկադի Արշավիրի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Ձեր ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Արցախի ժողովուրդը բարձր է գնահատում իր զավակների նվիրվածությունը: Երկար տարիներ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ, այդ թվում նաև երկրի ղեկավարի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնը, Դուք անմնացորդ ծառայել եք հայրենիքին և հարազատ ժողովրդին, նրանց շահերի պաշտպանությանը, մեր անկախ պետականության կայացմանն ու զարգացմանը: Այսօր էլ Ձեր ուրույն ավանդն եք բերում համազգային ծրագրերի իրականացման գործին:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` Ձեզ և Ձեր հարազատներին»:

On 22 June President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to the NKR second President, RA Ambassador At Large Arkady Ghoukasyan.
The letter runs as following:
"Dear Mr. Ghoukasyan,
I cordially congratulate you on your 55th birthday anniversary.
The people of Artsakh highly appreciate devotion of its sons.
For many years occupying various positions, including the high post of the Head of the State, you have served devotedly to the motherland and native people, to protection of its interests, formation and development of our independent statehood. Today you keep contributing to the realization of the nationwide programs too.
I congratulate you once again on this jubilee and wish you and your relatives peace, good health and great success".