Բ.Սահակյանը շնորհավորել է ԼՂՀ 2-րդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանին
Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 22-ին` այսօր, շնորհավորական ուղերձ է հղել ԼՂՀ երկրորդ Նախագահ, ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Արկադի Ղուկասյանին` ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
«Հարգարժան Արկադի Արշավիրի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ` Ձեր ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Արցախի ժողովուրդը բարձր է գնահատում իր զավակների նվիրվածությունը: Երկար տարիներ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ, այդ թվում նաև երկրի ղեկավարի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնը, Դուք անմնացորդ ծառայել եք հայրենիքին և հարազատ ժողովրդին, նրանց շահերի պաշտպանությանը, մեր անկախ պետականության կայացմանն ու զարգացմանը: Այսօր էլ Ձեր ուրույն ավանդն եք բերում համազգային ծրագրերի իրականացման գործին:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ հոբելյանի առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ` Ձեզ և Ձեր հարազատներին»:

Президент НКР поздравил Аркадия Гукасяна по случаю 55-летия
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян направил сегодня поздравительное послание второму президенту НКР, послу РА по особым поручениям Аркадию Гукасяну по случаю его 55-летия.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в послании, в частности говорится:
«Уважаемый Аркадий Аршавирович!
Искренне поздравляю Вас с 55-летним юбилеем.
Народ Арцаха высоко ценит преданность своих сыновей. На протяжении долгих лет занимая различные должности, в том числе и высокую и ответственную должность главы государства, Вы самоотверженно служили Родине и родному народу, защите их интересов, становлению и развитию нашей независимой государственности. Вы и сегодня продолжаете вносить свой вклад в осуществление общенациональных программ.
Вновь поздравляю Вас с юбилеем и желаю мира, крепкого здоровья и больших успехов Вам и Вашим родным».