Մանուկյան. Մեր հարցերով խեղճացրեցինք իշխանություններին
Քիչ առաջ Երևանի Ազատության հրապարակում մեկնարկեց ՀԱԿ հանրահավաքը: Հրապարակ է ժամանել ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀԱԿ ներկայացուցիչ, ԱԺ պատգամավոր Արամ Մանուկյանը, հնչեց ՀՀ պետական օրհներգը:
Նա դիմեց հավաքվածներին` անվանելով նրանց ՀՀ հպարտ քաղաքացիներ:
Ա. Մանուկյանը նշեց, որ այօրվա հանրահավաքի ժամանակ կլսվեն ամփոփիչ ելույթներ ՀԱԿ գործունեության, ԱԺ-ում իրենց առաքելության և հետագա անելիքների մասին:
Ըստ Մանուկյանի` ստեղծվել է քաղաքական նոր իրավիճակ: Իրենք գոհ են իրենց կատարած աշխատանքից, քանի որ «Աժ-ում հանդես եկանք միասնական, գրագետ ձևով և մեր հարցերով խեղճացրեցինք իշխանություններին»:
«Վերջին նիստները, որ նվիրված էին կառավարության ծրագրին, նոր փուլ էին, նոր հույսեր արթնացրին։ 7 ելույթ ենք ունեցել, մի այդքան էլ հարց, ինչն անակնկալ էր գործող վարչախմբի համար»։

А.Манукян: Своими вопросами мы загнала власти в угол
На площади Свободы в Ереване стартовал митинг «Армянского национального конгресса» (АНК). Здесь находится также лидер АНК, первый президент Армении Левон Тер-Петросян.
Выступая перед участниками митинга, представитель АНК, депутат парламента Армении Арам Манукян отметил, что в ходе митинга будет представлена деятельность фракции АНК в парламенте и дальнейшие шаги.
По словам А.Манукяна, сформировалась новая политическая ситуация. Парламентская фракция АНК довольна проделанной работой, поскольку «выступила в парламенте сплоченно и грамотно и своими вопросами загнала в угол представителей власти».
«Последние заседания, посвященные программе правительства, стали новым этапом и пробудили новые надежды. Было семь выступлений и столько же вопросов, что стало неожиданностью для действующего режима», - сказал А.Манукян.