«Մեզ համար միակ ազատ ամբիոնը Ազատության հրապարկի ամբիոնն է»
«Խորհրդարանում ՀԱԿ 7 պատգամավորների ձայնը զորեղ է, որովհետև գիտեն, որ մեր հետևում կանգնած է ժողովուրդը։ Մեր գործունեությունը խորհրդարանում մեկ դեպքում կհաջողվի, երբ մենք լինենք Ազատության հրապարակի ներկայացուցիչները խորհրդարանում։ Ռեժիմը մի բան չի հասկանում է, որ մեզ համար միակ ազատ ամբիոնը Ազատության հրապարկի ամբիոնն է։ Որովհետև մենք գիտենք, եթե ինչ-որ բան կարող ենք անել, միայն ժողովրդի ուժով»,- ՀԱԿ հանրահավաքի ժամանակ դիմելով Ազատության հրապարակում հավաքվածներին` ասաց Լևոն Զուրաբյանը:
Ըստ նրա` 7 պատգամավորները կարողացել են ողջ իշխանական համակարգը պահել շփոթության, ընկճախտի մեջ:
Ըստ նրա` իշխանության ներկայացուցիչները կարկամում են, երբ ներկայացվում են հստակ փաստեր այն մասին, որ իրենց կառավարման տարիները եղել են արտագաղթի, տնտեսական անկման ժամանակաշրջան:
Լ. Զուրաբյանը ասաց, որ հրապարակում հավաքվածները անվստահություն են հայտնում իշխանությանը և այս կառավարությանը:
Զուրաբյանը նշեց, որ նախագահական ընտրություններում մարդիկ ավելի քիչ են հակված գնալ իշխանությունների հետ գործարքների՝ ընտրակաշառքների, և պայքարը թեժ է լինելու:

Л.Зурабян: На президентских выборах предстоит жаркая борьба
«Голос семи депутатов от АНК силен в парламенте, так как мы знаем, что за нами стоит народ. Наша деятельность в парламенте удастся лишь в одном случае – если мы будем представителями площади Свобода в парламенте», - заявил сегодня представитель «Армянского национального конгресса», глава фракции АНК в парламенте Армении Левон Зурабян, выступая перед участниками митинга на площади Свободы в Ереване.
По его словам семь депутатов АНК смогли ввести всю властную систему в замешательство. «Режим не понимает одного, что для нас единственная свободная трибуна – это трибуна на площади Свободы, поскольку мы знаем, что можем сделать что-то только благодаря народной силе», - отметил Л.Зурабян.
Как отметил представитель АНК, власти были в оцепенении, когда представляли четкие данные о том, что в годы их правления были периодом экономического спада, миграции. Л.Зурабян сообщил, что собравшиеся на площади выражают вотум недоверия власти и этому правительству.
Он также отметил, что во время президентских выборов люди менее склонны идти на сделки с властями, избирательный подкуп и предстоит жаркая борьба. По его словам, именно АНК является локомотивом политических изменений в стране.