ԱԺ անձնակազմի կառավարման վարչության պետն ազատման դիմում է գրել
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացրել է  ԱԺ անձնակազմի կառավարման վարչության պետ Վարդուհի Խաչատրյանը, իսկ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Վրեժ Գասպարյանը նման դիմում չի ներկայացրել, Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Գոհար Պողոսյանը:
Ըստ շրջանառվող լուրերի, Վ.Խաչատրյանը ազատման դիմում է ներկայացրել ԱԺ պատգամավորների վճարովի օգնականների հետ պայմանագրերի կնքման գործընթացը ձգձգելու պատճառով:
Իսկ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Վրեժ Գասպարյանը նախօրեին հերքել է իր ազատման և մահվան հետ կապված լուրերը:

В.Хачатрян представила спикеру парламента заявление об уходе
Начальник отдела по управлению персоналом Национального Собрания Армении Вардуи Хачатрян представила спикеру парламента Овику Абраамяну заявление об освобождении от должности. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщила пресс-секретарь парламента Гоар Погосян. По ее словам, руководитель аппарата парламента Армении Вреж Гаспарян такого заявления не представлял.
Согласно муссируемым слухам, причиной отставки Вардуи Хачатрян стало затягивание процесса заключения договоров с помощниками депутатов парламента на платной основе.
Что касается главы аппарата Национального Собрания Армении Врежа Гаспаряна, то он опроверг слухи о своей отставке, отметив, что слухи о его смерти также преждевременны.