Աշոտյան. «Հարսնաքարը» քաղաքականացնելով`  բարոյազրկվում է ամեն ինչ
«Ինձ համար այս ողբերգության մեջ կա երեք հարթություն»,- անդրադառնալով «Հարսնաքարի» հայտնի միջադեպին` լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ իր տեսակետը հայտնեց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը:
Առաջինը, Աշոտյանի խոսքերով, մարդկային ողբերգություն է` ցավը, վիշտը, երկրորդը` քաղաքացիական ակտիվությունը. «Այս ողբեգությունը քաղաքացիական հասարկության համար պետք է առիթ դառնա, որպեսզի հնարավոր ամեն բան արվի, որպեսզի նման դեպքեր այլևս չլինեն, որպեսզի կանխվեն նման սպանությունները»:
Երրորդ հարթությունը, որի մասին խոսեց ՀՀԿ փոխնախագահը, իրավական հարթությունն է. «Ինձ համար չորրորդ հարթություն չկա, այսինքն` այս ողբերգությունը քաղաքական հարթություն չունի, սակայն, ցավոք, այն քաղաքականացնում են, ինչը բարոյազրկում է ամեն բան»:

Ашотян вновь призывает не политизировать инцидент в «Арснакаре»
«В этой трагедии для меня существует три плоскости», - заявил журналистам вице-председатель Республиканской партии Армении Армен Ашотян, говоря об инциденте в ресторане «Арснакар».
По его словам, первая плоскость – это человеческая трагедия, вторая – гражданская активность, которая не позволит повторения подобных трагедий в будущем.
Третья плоскость, по словам Ашотяна, заключается в правовом аспекте. «Четвертой плоскости, то есть, политической не существует. Однако, к сожалению, этот инцидент политизируется, в результате чего все ведет к деморализации», - отметил А.Ашотян.