Գազի գինը կբարձրանա՞, թե ոչ. Տեղյակ կպահեն
Այսօր կառավարության հերթական նիստից հետո լրագրողները Էնեգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանից հետաքրքրվեցին «Գազպրոմի» և ՀՀ կառավարության միջև գազի գնի շուրջ ընթացող բանակցություններից, և արդյո՞ք գազի գինը կբարձրանա:
Արմեն Մովսիսյանը միայն մի քանի անգամ կրկնեց, որ ընթանում են բանակցություններ և որևէ որոշում լինելու դեպքում հանրությանը տեղյակ կպահեն:
Նշենք, որ վերջին շրջանում լրատվամիջոցներում շրջաառվում է գազի գնի թանկացման վերաբերյալ լուրերը: Իսկ վերջերս նախկին արտգործնախարար, ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Օսկանյանն իր Ֆեյսբուքյան էջում գրառել էր, որ գազի գինն արդեն իսկ 60 դոլարով թանակցել է, սակայն այդ մասին պաշտոնյաները չեն բարձրաձայնում:

Министр: Переговоры по цене на газ пока продолжаются
Сегодня после заседания правительства журналисты поинтересовались у министра энергетики и природных ресурсов Армении относительно переговоров с компанией «Газпром» о возможном повышении тарифов на поставляемый в республику природный газ.
Министр Армен Мовсисян лишь заявил, что в настоящее время проходят переговоры, и в случае принятие каких-либо решений общественность будет проинформирована.
Отметим, что недавно экс-глава МИД Армении Вардан Осканян на своей страничке в «Фейсбук» написал, что цена на газ уже повысилась на $60, однако власти об этом пока умалчивают.