Լ. Զուրաբյան. Դավիթ Շահնազարյանը կամա թե ակամա Կոնգրեսի մեջ է
«Ցանկացած մարդ կարող է լինել Հայ ազգային կոնգրեսի անդամ` լինելով այն կուսակցության անդամ, որը ՀԱԿ-ի կազմում է, կամ անմիջապես անդամակցի Հայ ազգային կոնգրեսին: Դավիթ Շահնազարյանը, մնալով ՀՀՇ անդամ, կամա թե ակամա Կոնգրեսի մեջ է»,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը` պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե ինչո՞վ է պայմանավորված Դ. Շահնազարյանի` ՀԱԿ-ից դուրս գալու որոշումը:
Զուրաբյանի խոսքերով` Դավիթ Շահնազարյանն ասել է, որ դուրս է գալիս ՀԱԿ կենտրոնական գրասենյակից, այսինքն` նա ՀԱԿ կենտրոնական շտաբի անդամ էր և հրաժարվել է այդ կարգավիճակից:
Հիշեցնենք, որ Դ. Շահնազարյանը «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում ասել էր. «Հայ ազգային կոնգրեսի կենտրոնական գրասենյակից ես դուրս եմ եկել ընտրություններից առաջ՝ մարտ ամսին, և ընդհանրապես իմ քաղաքական գործունեությունը դադարեցրել եմ ՀԱԿ-ում»:

Л.Зурабян: Д.Шахназарян волей-неволей остается в составе АНК
«Любой человек может быть членом «Армянского национального конгресса», будучи членом партии, которая входит в состав АНК, или непосредственно состоять в рядах в АНК. Давид Шахназарян, оставаясь членом Армянского общенационального движения, волей-неволей является членом АНК», - об этом заявил сегодня в ходе пресс-конференции координатор АНК Левон Зурабян, отвечая на вопрос о том, чем обусловлен выход Давида Шахназаряна из состава АНК.
По словам Л.Зурабяна, Давид Шахназарян заявил о выходе из состава центрального штаба АНК, отказавшись от своего данного статуса.
Напомним, что Давид Шахназарян в интервью радиостанции «Азатутюн» заявил, что «вышел из АНК еще до парламентских выборов в Армении, в марте, да и вообще прекратил свою деятельность в составе данной политической силы».