ՀՀ Նախագահն ընդունել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը կարևորում է ԵԱՀԿ-ի հետ համագործակցությունը և հույս հայտնել, որ ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարի երևանյան քննարկումները կնպաստեն Հայաստանի և ԵԱՀԿ միջև հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանն ու զարգացմանը: Նախագահը նաև նշել է, որ պատվիրակության այցը Հայաստան լավ հնարավորություն է տեղում ծանոթանալու տարածաշրջանային խնդիրներին, մարտահրավերներին և ընթացիկ հարցերի շուրջ մտքեր փոխանակելու:
Լամբերտո Զանիերը նշել է, որ Հայաստանը ԵԱՀԿ-ի կազմում շատ ակտիվ մասնակից պետություն է և հույս է հայտնել, որ կազմակերպության երևանյան գրասենյակի միջոցով ևս ակտիվ համագործակցությունը շարունակվելու և զարգանալու է:
Հանդիպմանը Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանիերը քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման բանակցային գործընթացին վերաբերող հարցեր:

Армения придает важность сотрудничеству с ОБСЕ
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня делегацию во главе с генеральным секретарем ОБСЕ Ламберто Занньером. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент С.Саргсян подчеркнул, что Армения придает важность сотрудничеству с ОБСЕ, и выразил надежду, что ереванские встречи генерального секретаря ОБСЕ посодействуют дальнейшему укреплению и развитию отношений между Арменией и Организацией по безопасности и сотрудничеству в Европе. Глава государства также отметил, что визит делегации в Армению является хорошей возможностью для ознакомления на месте с региональными проблемам, вызовами и обмена мнениями по текущим вопросам.
Ламберто Заньер отметил, что Армения является очень активным участником в составе ОБСЕ. Он выразил надежду на то, что активное сотрудничество будет продолжаться и развиваться посредством ереванского офиса Организации.
В ходе встречи президент Серж Саргсян и генеральный секретарь ОБСЕ обсудили вопросы, касающиеся переговорного процесса по урегулированию карабахской проблемы.