Կձևավորվի խորհրդի նոր կազմ
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի լիազորությունների եռամյա ժամկետը լրանալու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախաձեռնում է հաջորդ ժամկետի համար խորհրդի կազմավորման գործընթաց:
«Հասարակական խորհրդի կազմավորումն իրականցվում է կամավորության սկզբունքով` հասարակական կազմակերպությունների, միավորումների, քաղաքացիական նախաձեռնությունների կողմից խորհրդի անդամի թեկնածուների առաջադրման միջոցով:
Հասարակական խորհրդի անդամ կարող են լինել քսանհինգ տարին լրացած ՀՀ քաղաքացիները, ովքեր չեն խուսափել ժամկետային զինվորական ծառայությունից և պաշտոններ չեն զբաղեցնում պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմիններում:
Հասարակական խորհրդի անդամի հայտը կազմված է հետևյալ փաստաթղթերից.
1. դիմում ՀՀ պաշտպանության նախարարին,
2. ինքնակենսագրություն,
3. բնութագիր - երաշխավորություն առաջադրող կազմակերպության կողմից,
4. տեղեկանք առաջադրող կազմակերպության վերջին մեկ տարվա գործունեության մասին:
Հայտերն ընդունվում են ս.թ. հուլիսի 17-ից մինչև օգոստոսի 15-ը:
Հայտերն ուղարկել փոստով, ք.Երևան, Բագրևանդի 5 հասցեով` ծրարի վրա կատարելով «ՀՀ ՊՆ Տ և ՀԿ վարչություն՚ Հասարակական խորհրդի անդամի հայտ» նշումը»,- նշված է ՊՆ հաղորդագրությունում:

Минобороны Армении формирует новый Общественный совет
Министерство обороны Армении организует процесс формирования Общественного совета при министре обороны Армении на следующий срок в связи с завершением трехлетнего срока полномочий совета.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, Общественный совет формируется на добровольных началах, на основе предложений общественных организаций, союзов, а также выдвижения кандидатов гражданскими инициативами.
Членами Общественного совета при министре обороны Армении могут быть граждане Армении, достигшие 45 лет, которые прошли обязательную воинскую службу в подразделениях ВС Армении и не занимают должности в органах государственного и местного самоуправления.