Աբովյան 19-ում կրկին շինարարություն է. Այս անգամ` սրճարա՞ն
Աբովյան 19 հասցեում «Նուգա» խանութի դիմաց այս պահին ակտիվորեն շինարարական աշխատանքներ են իրականացվում:
Aysor.am-ի թղթակիցը փոխանցում է, որ խանութի դիմաց մի փոս է փորված: Հարցին, թե ի՞նչ է կառուցվում այդտեղ, բեռնատարի վարորդը, ով փոսից հանված հող է տեղափոխում, ասել է, թե տեղյակ չի. «Պրարաբը կգա, կպատասխանի ձեր հարցերին»:
Նույն տարածքոմ աշխատող մարդիկ ասել են, թե իբր այդտեղ սրճարան է կառուցվում, կառուցողն էլ «Սահակյան ՇԻՆ» ընկերությունն է: Տարածքի մի մասը պատված է կապույտ շինարարական ցելոֆանով, սակայն շինարարության վերաբերյալ որևէ ցուցանակ տեղանքում չկա:
Հիշեցնենք, որ այս տարածքում Երևանի քաղաքապետի հանձնարարականով ապամոնտաժվեցին բոլոր խանութները` «բուտիկները», իսկ քաղաքապետն էլ խոստացել էր, որ որևէ շինություն այլևս չի լինելու:

На улице Абовяна опять идет строительство. Что в этот раз
В центре Еревана, на улице Абовяна 19, напротив магазина «Нуга» в настоящее время ведутся активные строительные работы.
Как сообщает корреспондент Aysor.am, напротив магазина вырыт котлован. На вопрос корреспондента Aysor.am о том, что собираются здесь построить, водитель грузовика для перевозки откопанной земли, заявил, что не в курсе. «Придет прораб, он ответит на все Ваши вопросы», - сказал водитель.
Работающие на этой территории люди заявили, что якобы здесь будет построено кафе, строительные работы выполняет компания «Саакян ШИН». Часть территории закрыта строительным целлофаном синего цвета, однако какой либо вывески относительно строительства нет.
Напомним, на этой территории по распоряжению мэра Еревана были демонтированы торговые павильоны – «бутики», а мэр обещал, что какое-либо новое строительство на тротуарах улицы Абовяна исключается.