Քաղաքագետ. Բոլորն են ցանկանալու աշխատել Արցախի հետ
Արցախում ստեղծվել է բավականին ամուր բռունցք, դիմադրության մի օղակ: Արցախի ակտիվությունը կբերի նոր հեռանկարներ, հնարավորություններ, որոնք այսօր չկան: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, խոսելով նախօրեին Արցախում կայացած նախագահական ընտրությունների մասին, նման տեսակետ հայտնեց քաղաքագետ, «Ղարաբաղ» կոմիտեի անդամ Աշոտ Մանուչարյանը:
Աշխարհի տարբեր պետություններ Արցախի անկախությունը կճանաչեն այն ժամանակ, երբ, Մանուչարյանի կարծիքով, դա թելադրի իրենց քաղաքական շահը:
«Սակայն ճանաչեն «դե յուրե», թե «դե ֆակտո», բոլորն ուզելու են աշխատել Արցախի հետ: Հենց այդ ակտիվությունն է բերելու դրան»,- վստահեցրեց քաղաքագետը:

Everybody will dream to work with Artsakh
Rather strong bunch, resistance ring has been formed in Artsakh. The Activity of Artsakh will open new prospects, opportunities which do not exist today, said Ashot Manucharyan member of the Karabakh Committee.
The independence of Artsakh will be recognized by different countries of the world only when their political interest allows them to do so, the speaker said.
“However, it doesn’t matter whether they will recognize it “de jure” or “de facto” everyone will desire to work with Artsakh. That very activity will bring to it,” the political scientist assured.